Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Dożynki Gminne w Biedaczowie za nami!

dozynki gminne20 sierpnia 2017 r. w Biedaczowie odbyło się tradycyjne święto plonów - Dożynki Gminne. Liczny udział zaproszonych gości, zespołów, mieszkańców, a także 13 delegacji wieńcowych z terenu gminy Leżajsk spowodował, że stadion sportowy LKS „Orzeł" w Biedaczowie tętnił życiem.

Tradycyjnie wszystkie delegacje dożynkowe w barwnym orszaku przemierzyły ulice sołectwa Gospodarzy zapraszając pięknym śpiewem wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania.
Uroczystości rozpoczęła Msza Święta polowa, którą odprawił rodak gwizdowskiej parafii, misjonarz ks. Tadeusz Giża, kierując do zgromadzonych niezwykle radosne, pełne wiary i nadziei Słowo Boże, a pod koniec Mszy poświęcił przywiezione dożynkowe arcydzieła. Te, niezwykle pomysłowe, wykonane z wielką starannością i artyzmem, wyklejone kłosami, ziarnami zbóż, owocami, przyozdobione pięknym kwiatami w tym dniu dumnie świadczyły o miłości do ziemi ojczystej, o szacunku dla pracy na roli i każdej, nawet najmniejszej kruszyny chleba.
Po uroczystej Mszy Św. przy wtórze Orkiestry Dętej z Brzózy Królewskiej nastąpiła prezentacja sołectw i wieńców, a niezwykły kunszt i ich wykonanie wprawiło wszystkich oglądających w zachwyt. Następnie, po powitaniu licznie zgromadzonych gości – przedstawicieli władz samorządowych, instytucji, organizacji i firm odbyła się część wieńcowa, w której starostowie dożynek: pani Elżbieta Banaś i pan Andrzej Pawul przekazali chleb gospodarzowi gminy panu Wójtowi Krzysztofowi Sobejko. Chleb z tegorocznych plonów został podzielony i rozdany wśród uczestników uroczystości. Podczas symbolicznego dzielenia chlebem Pan Wójt wyraził życzenie, by nigdy tego chleba nie brakło na naszych stołach. Poseł na Sejm RP pan Jerzy Paul w swoim wystąpieniu w sposób szczególny zwrócił się do rolników, którym podziękował za trud, pracę i przywiązanie do ziemi. W dalszej części Wójt Gminy Leżajsk pan Krzysztof Sobejko, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Obchodów Dożynek pan Łukasz Fleszar oraz Sołtys Sołectwa Gwizdów-Biedaczów pan Bronisław Fimiarz przekazali podziękowania wszystkim delegacjom oraz organizacjom, które wsparły przygotowania dożynkowe. Po części oficjalnej scenę przejął Zespół Olszynka z Biedaczowa, który zgodnie z wieloletnią tradycją ośpiewał i obtańczył wieniec dożynkowy Gospodarzy, a następnie pod czujnym okiem instruktora OK w Biedaczowie pani Agnieszki Niemiec przedstawił piękne widowisko pt. „Od ziarenka do bochenka". W późniejszej części dożynkowych obchodów scenę objęły liczne zespoły artystyczne działające przy GOK Gminy Leżajsk sprawiając, że świętowanie można zaliczyć do bardzo udanych. Wszyscy chętni mogli też odwiedzić stoiska PODR – Oddział Terenowy w Leżajsku i KRUS w Leżajsku. Pomimo niesprzyjającej aury dożynkowe świętowanie trwało w najlepsze, a publiczność bawiła się do późnych godzin na wieczornym festynie. Do tańca przygrywał zespół „Cool-pa Band".
Wsparcia w organizacji Dożynek udzielili: Wójt Gminy Leżajsk pan Krzysztof Sobejko, GOK Gminy Leżajsk na czele z Dyrektorem panem Markiem Krauzem, Komitet Organizacyjny Obchodów Dożynek na czele z Przewodniczącym panem Łukaszem Fleszarem, Starostowie Dożynek Elżbieta Banaś i Andrzej Pawul, KGW w Biedaczowie, OSP Gwizdów – Biedaczów, LKS ORZEŁ Biedaczów, Sołtys Sołectwa Gwizdów – Biedaczów pan Bronisław Fimiarz, Rada Sołecka, Straż Grobowa „Turki" pod przewodnictwem Grzegorza Filipa, Zespół Olszynka, Krzysztof Guzy, Naczelny Kuchmistrz Józef Kręcichwost wraz z pomocnikami: Piotrem Szklannym, Mateuszem Płoszajem i Sylwestrem Matuszkiem, o bryczki konne zadbali – Krzysztof Wiech, Jan Dąbek, Franciszek Fleszar oraz Stanisław Czerwonka, dekorację sceny wykonała Małgorzata Dziob, całość koordynował Ośrodek Kultury w Biedaczowie: Agnieszka Niemiec i Antoni Szkodziński, a o bezpieczeństwo zadbała Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku.
Sponsorzy:
LGD Stowarzyszenie „Region Sanu i Trzebośnicy", Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska" w Leżajsku,, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska" w Żołyni, Stare Miasto – Park Sp. z o. o., Biogazownia OZE 11 Sp. z o. o., Serwis Samochodów Francuskich Auto BOX Roman Zwierzchowski, Zakład Usługowo-Produkcyjny AGWIL Andrzej Guzy, Wypożyczalnia Sprzętu Rekreacyjnego Maria Guzy, DREW-PAN Sp. z o. o. Krzysztof Kłos, Handel – Usługi Łukasz Kraska, Usługi Remontowo – Budowlane Jan Midura, DOMINNET Dominik Rup, Instel Usługi Elektroinstalacyjne Justyna Józefko, Moto-Gum Firma Handlowo-Usługowa Krzysztof Brudniak, Szkółka Roślin Ozdobnych Magdalena i Wiesław Dąbek, Moto – Kris ZUH Paweł Buszta, Masarnia Zygmunt Osip, Krzysztof Wiech, Browar Leżajsk, Browar Van Pur w Rakszawie, Firma Concrete, Andrzej Burek, Usługi Leśne Łukasz Pelc, Firma PIO BART Piotr Dec.

Wszystkim Delegacjom dożynkowym na czele z Sołtysami, zespołom artystycznym i uczestnikom serdecznie dziękujemy za obecność, życzliwość i miłą atmosferę.

Pełną fotorelację można obejrzeć na profilu fb:

idealny m

fitnes m