Święto Wsi Hucisko

swieto huciskoW dniu 30 lipca w Hucisku przy pięknej słonecznej pogodzie odbyła się uroczystość „Święto Wsi Hucisko". Święto wsi to doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu w gronie najbliższych, to również niepowtarzalna atmosfera, która towarzyszy mieszkańcom podczas trwania imprezy.

Jest to piękna uroczystość, w której wszystkie siły społeczne pracują do ogólnie pojętego dobra całej wsi.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście:
Wójt Gminy Leżajsk – p. Krzysztof Sobejko, O. Dariusz Róg z Bazyliki O. Bernardynów w Leżajsku, Przewodniczący Rady Gminy Leżajsk p. Kazimierz Krawiec, Dyrektor GOK Gminy Leżajsk p. Marek Krauz. Wśród zaproszonych gości byli również: Radni Gminy Leżajsk p. Tadeusz Walania, p. Wojciech Loryś, p. Magdalena Niemczyk- Prezes LGD Stowarzyszenie „Region Sanu i Trzebośnicy", Sołtys Wsi Hucisko p. Adam Stępień, p. Dawid Zygmunt - Prezes Klubu Sportowego „Sokół" w Hucisku oraz Prezes OSP Hucisko p. Mariusz Pietruszka.
Imprezę uświetniły występy zespołów artystycznych: zespół śpiewaczy „Wierzawianie" z Wierzawic, zespół CANTINEALE z Dębna, Mały Folk Band z Łętowni, zespół „Sami Swoi" z Huciska oraz utalentowani młodzi artyści z Huciska: Martynka Stępień, Julia Stępień, Bartosz Buczkowski i Sebastian Niżnik.
Organizatorzy przygotowali dla licznie zgromadzonych mieszkańców wiele atrakcji i niespodzianek między innymi: konkursy dla dzieci i dorosłych, malowanie twarzy, ufundowali lody dla dzieci oraz przelot paralotniarzy z Nowej Sarzyny nad stadionem w Hucisku.
Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało pyszny poczęstunek dla zaproszonych gości i zespołów artystycznych.
Miłośnicy tańca bawili się do późnych godzin nocnych przy muzyce zespołu „Revel".
Organizatorzy: Wójt Gminy Leżajsk, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk, Koło Gospodyń Wiejskich w Hucisku z przewodniczącą panią Grażyną Buczkowską, Radny i Sołtys Wsi Hucisko oraz organizacje społeczne z Huciska.
Sponsorzy i partnerzy:
- Maria i Tadeusz Loryś, Iwona i Andrzej Słomiany, Teresa i Sławomir Lech, Adam Stępień, Jerzy Kozyra, Browar Leżajsk Grupa Żywiec S.A., „Zielone Fermy" – Oddział w Jelnej, GS „Samopomoc Chłopska" w Leżajsku, LGD Stowarzyszenie „Region Sanu i Trzebośnicy" w Wierzawicach, Hurtownia owocowo – warzywa „Lobo" w Leżajsku, Stare Miasto-Park Sp. z o.o.

idealny m

fitnes m