Narodowe Czytanie w Dębnie

narodowe czytanieW lutym podczas odbywającej się w Pałacu Prezydenckim uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego Prezydent Andrzej Duda ogłosił wyniki głosowania na lekturę narodowego czytania.

W głosowaniu internauci zdecydowali i wybrali „Wesele" Stanisława Wyspiańskiego, które otrzymało najwięcej głosów.
Ośrodek Kultury w Dębnie przy współpracy Biblioteki Publicznej w Dębnie włączyli się do tej akcji, zaprosili do wspólnego czytania uczniów Zespołu Szkół
i Niepublicznego Gimnazjum w Dębnie. Czytali również z nami Dyrektorka Gminnej Biblioteki Publicznej w Giedlarowej Pani Krystyna Niemczyk, Pani Magdalena Niemczyk, przedstawiciel Urzędu Gminy Pan Zdzisław Janeczko, Pani Jolanta Szkodzińska nauczycielka, Pani Mariola Bosak i Magdalena Wojtyna.
Przy tej okazji zrodził się pomysł, aby na tym spotkaniu wyróżnić najaktywniejszych czytelników miejscowej biblioteki, te osoby otrzymały
upominki, ciekawe książki.
Dziękujemy sponsorowi Lokalnej Grupie Działania „ Stowarzyszenie Sanu i Trzebośnicy" w Wierzawicach za ufundowanie nagród dla wyróżnionych czytelników.

musical m

rekodzielobk m