Koncert jazzowy w Giedlarowej

jazzW piątkowy wieczór, 27 października 2017 roku, w giedlarowskim GOK w ramach III Podkarpackiej Jesieni Jazzowej odbył się koncert zespołu JG Tango Project.

Podkarpacka Jesień Jazzowa organizowana jest przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest promocja muzyki improwizowanej oraz ukazanie szerszej publiczności aktywnych koncertowo ośrodków kultury województwa podkarpackiego. Do tego przedsięwzięcia juz po raz drugi włączył się także Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk. W Giedlarowej przed licznie zgromadzonymi pasjonatami muzyki jazzowej wystąpili wspaniali muzycy.
Zespół JG Tango Project powstał w 2016 roku z inicjatywy gitarzysty Jacka Gajdka w wyniku inspiracji muzyką argentyńskiego kompozytora Astora Piazzolli. Ten najważniejszy kompozytor muzyki tangowej stworzył nowy nurt - instrumentalne tanga tzw. Tango Nuevo.
Od 2017 roku zespół występuje w składzie:
Jacek Gajdek - gitara klasyczna,
Marek Murias - akordeon,
Zdzisław Ziarkiewicz - kontrabas.
Astor Piazzolla skomponował kilkaset utworów w swoim własnym, niepowtarzalnym stylu. Podczas koncertu muzycy wykonali przekrojowy repertuar, na który złożyły się zarówno utwory skomponowane na zespół instrumentalny, orkiestrę jak i muzyka filmowa.
Lider zespołu - Jacek Gajdek - zaaranżował tę muzykę na trio tak, aby uchwycić bogactwo utworów w warstwach melodii, przebiegów harmonicznych oraz rytmicznych.
Piazzolla przez wiele lat inspirował się muzyką jazzową, występował na festiwalach jazzowych, m. in. z saksofonistą Gerry'm Mulliganem.
Obecnie zespół przygotowuje się do nagrania płyty oraz występuje głównie w regionie podkarpackim.
Koncert muzyki jazzowej w ramach promocji młodych talentów poprzedził występ wokalny Sebastiana Niźnika z Huciska, który zaprezentował się w repertuarze m.in. Andrzeja Zauchy i Kuby Badacha. Sebstian dał się już poznać szerszej publiczności jako wspaniały aktor musicali przygotowywanych przez GOK, a także jako tancerz Zespołu Zagrodzianie z Brzózy Królewskiej. Solowy występ to kolejny etap kariery artystycznej młodego wokalisty.

tworczosc m

andrzejki m