Jesienne Spotkania z Teatrem

teatry miniW dniach 17-19 listopada 2017 roku giedlarowski GOK tętnił teatralnym życiem. Przez trzy wieczory na widzów czekały cztery spektakle teatralne w ramach szóstej edycji Jesiennych Spotkań z Teatrem.

W pierwszy dzień prezentowany był musical "Mamma Mia" w wykonaniu artystów z Chmielnika. Musical ten powstał w ramach Programu Równać Szanse i był autorskim pomysłem wykonawców, w realizacji którego pomoc niosła Gminna Biblioteka Publiczna. Autorem scenariusza i dialogów jest Catherine Johnson, piosenki napisali Björn Ulvaeus i Benny Andersson. Artystów wokalnie przygotowała Paulina Wziątka, choreografię opracowały Magdalena Widłak i Patrycja Nawojska. Konsultacji aktorskich udzieliła Ewa Mrówczyńska, a scenografia to dzieło Dominiki Marciniec i Klaudii Dubczyk. Przepiękne kreacje aktorskie i wspaniały warsztat wokalny młodych artystów wprawił zgromadzoną publiczność w zachwyt.

W sobotni wieczór gościliśmy znany nam już Teatr „Prima Aprillis" działający przy Domu Kultury Sokół w Strzyżowie. Aktorzy swój niezwykły kunszt teatralny zaprezentowali tym razem w spektaklu „Męczeństwo Piotra Oheya" wg. Sławomira Mrożka w reżyserii Roberta Chodura. Akcja dramatu obejmowała jeden akt. Miejscem akcji był dom zamieszkiwany przez tytułowego Piotra Oheya z rodziną. Pewnego dnia, młodszy syn państwa Oheyów – Jaś dostrzegł w łazience obecność tygrysa. Informacja ta spowodowała, że mieszkanie Oheyów zaczęli odwiedzać nietypowi goście. Jak zwykle widzowie mogli liczyć na wspaniałe przedstawienie, bowiem Teatr „Prima Aprillis" za sprawą profesjonalnych występów podczas wcześniejszych edycji Spotkań ma już swoich stałych fanów.

W ostatni dzień Spotkań gościliśmy Teatr Rozmaitości działający przy Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu z dwoma spektaklami: „Rozmowy przy wycinaniu lasu" na podstawie sztuki Stanisława Tyma oraz „Ciotkę" - sztukę Włodzimierza Kłaczyńskiego, znanego polskiego pisarza rodem z Mielca, napisaną specjalnie dla Teatru ,,Rozmaitości" w reżyserii Jadwigi Klaus.

musical m

zajeciagiedlarowa m