Premiera musicalu "Stacja Broadway" w Giedlarowej

musical broadwayW minioną niedzielę, 17 grudnia 2017 r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Giedlarowej odbyła się premiera musicalu „Stacja Broadway" na podstawie musicalu „Metro".

Po smutnej historii „Dziewczynki z zapałkami", pouczających wędrówkach „Małego Księcia", miłości wygrywającej z tradycją w „Skrzypu na dachu" , tragicznych losach Romea i Julii na licznie zgromadzonych widzów czekała już piąta muzycznie opowiedziana historia - historia o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim o romantycznej miłości. Prapremiera tego kultowego dzieła Janusza Józefowicza odbyła się w 1991 roku w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, a premiera 25 lat temu w teatrze MINSKOFF na Broadwayu.
Grupa młodych wykonawców opowiedziała o swoich marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt były tych marzeń spełnieniem. Zobaczyliśmy na scenie pasję i entuzjazm, wspaniały taniec i śpiew. Była tam miłość, było także szaleństwo i młodość. I to wszystko sprawiło, że granica między teatrem a rzeczywistością stała się płynna, a czas stał się wyłącznie funkcją wyobraźni.
„METRO". Gdzieś między fikcją a rzeczywistością ... Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground – sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze.
Realizatorem tego wspaniałego musicalu jest Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk przy współpracy Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie i Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie, a grają w nim dorośli i młodzież z powiatu leżajskiego i łańcuckiego zrzeszeni w Teatrze Muzycznym Broadway.
Pomysłodawcą przedsięwzięcia i producentem spektaklu jest pan Marek Krauz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk, który od pięciu lat z wielkim powodzeniem realizuje swoje twórcze musicalowe pomysły.
Artystów wokalnie przygotowała Anna Czenczek, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.
Choreografię opracowały: Magdalena Cwynar i Agnieszka Kramarz Konsultacji aktorskich udzielił: Marcin Ehrlich, aktor i wykładowca wielu uczelni teatralnych.
Nagłośnienie: Stanisław Osip.
Scenografia: Krzysztof Pęcak.
Światło: Tomasz Kwieciński.
Artystów uczesała pani Anna Machno - salon fryzjerski MARIPOSA z Leżajska.

W musicalu zagrali:
Julia Cieszyńska jako Anka
Sebastian Niźnik jako Jan
Adam Wielgosz jako Filip
Dawid Szczęch jako Max

Wokaliści: Mariola Bosak, Martyna Bosak, Wiktoria Niźnik, Aleksandra Woźniak, Agnieszka Ruszak, Damian Dec, Przemysław Dziob.

Oprawę taneczną przygotował Zespół ,,Rytm" z MDK w Łańcucie w składzie:
Monika Maternia, Karolina Karbasz, Natalia Wyszkowska, Marcelina Sońska, Oliwia Siewierska, Karolina Sander, Weronika Nawojska, Karolina Niemas, Dominika Surmacz, Karolina Jarosz, Julia Kot, Wiktoria Zebzda, Kamila Cieśla, Martyna Kielar.
Premiera musicalu już tradycyjnie jak co roku, połączona była ze zbiórką charytatywną. Naszym wsparciem objęliśmy 11-letnią Ninę Dobrowolską z Dębna, która walczy z nowotworem. Dzięki zaangażowaniu dębniańskiego środowiska, przyjaciół i znajomych rodziny dziecka na licytację i kiermasz trafiła rekordowa liczba przedmiotów. Ofiarność Darczyńców i ludzi dobrej woli przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – z aukcji, kiermaszu i zbiórki do puszek udało się zebrać 18.447,56 zł. Ta imponująca kwota w dniu 19 grudnia 2017 r. w obecności Wójta Gminy Leżajsk Pana Krzysztofa Sobejko, Dyrektora GOK Gminy Leżajsk Pana Marka Krauza, Dyrektora Niepublicznego Gminazjum w Dębnie Pana Bogusława Urbana, przedstawicielek Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dębno i pracowników GOK została przekazana Panu Tomaszowi Dobrowolskiemu- tacie Niny. Wszystkim za najmniejszy dar serca gorąco dziękujemy.

koncerttaneczny m

fitness m