Promocja książki o historii Piskorowic

promocja ksiazkiW dniu 15 grudnia 2015 r. w Ośrodku Kultury w Piskorowicach odbyło się spotkanie promocyjne książki pt.: „Piskorowice wczoraj i dziś . By pokolenia pamiętały ...", której geneza zrodziła się na jednym z pierwszych spotkań Komitetu Obchodów Jubileuszu 600-lecia wsi Piskorowice.

Spotkanie miało charakter kameralny. Zaszczytu obecności na tej uroczystości dostąpili zasłużeni Seniorzy z Piskorowic oraz członkowie Komitetu Obchodów. Na wstępie Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury z Giedlarowej Pan Marek Krauz przedstawił prezentację związaną z obchodami. W części artystycznej wystąpił żeński zespół śpiewaczy LUBINKA w składzie : Irena Nakonieczna, Aniela Kogut, Anna Maruszak, Stefania Pucyło , wykonując piosenki w języku polskim i ukraińskim. Słowo wstępne należało do Wójta Gminy Leżajsk, Pana Krzysztofa Sobejko, następnie zabrał głos Sołtys Piskorowic Pan Aleksander Dudek dziękując członkom Komitetu za wielomiesięczną bezinteresowną współpracę, czego efektem był cykl imprez uwieńczony publikacją , która jest uzupełnieniem dotychczasowych zasobów informacji na temat naszej miejscowości. Opiera się ona na literaturze historycznej, dokumentach archiwalnych i aktualnych relacjach mieszkańców naszej wsi. Wielkie słowa uznania za duży wkład pracy związany z zapisywaniem historii naszej miejscowości należą się Pani Marii Ożga – wieloletnia nauczycielka historii w Zespole Szkoły w Piskorowicach oraz wielkiemu miłośnikowi historii , naszemu rodakowi Panu Władysławowi Czajka za dotarcie do dokumentów archiwalnych potwierdzających 600 lat istnienia Piskorowic. W pracach zespołu redakcyjnego swój wkład zaznaczyła również Pani Anna Rudnicka wnuczka majora Macieja Rudnickiego oraz prawnuczka Andrzeja Szczekota –seniora , ostatniego właściciela Folwarku w Piskorowicach .
Dla miłośników historii będzie to na pewno interesująca pozycja. Jest tam wiele ciekawych faktów, których w dotychczasowych publikacjach nie można było wyczytać. Książkę można nabyć w OK w Piskorowicach w cenie 30 zł. Życzymy miłej lektury.

jesienneplastyczne m

jesiennewarsztaty m