Gminne Święto Przedszkolaka w Wierzawicach

przedszkolada18 maja 2017 r. w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyła się V edycja „Gminnego Święta Przedszkolaków" pod patronatem Wójta Gminy Leżajsk.

Celem przeglądu jest integracja środowiska lokalnego, umożliwienie prezentacji talentów dziecięcych, prezentacja zaangażowania nauczycieli przedszkoli w pracę z małym dzieckiem, wymiana doświadczeń nauczycieli. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Wiosna w poezji, piosence i w obrazie".
Do konkursu zgłosiły się Przedszkola i Oddziały Przedszkolne z Piskorowic, z Brzózy Królewskiej, z Giedlarowej, z Chałupek Dębniańskich i z Wierzawic.
Przy okazji święta przedszkolaków Ośrodek Kultury w Wierzawicach gościł panią Lucynę Bednarz - skarbnika Urzędu Gminy Leżajsk, nauczycieli, rodziców i sympatyków przedszkolaków.
Pani Lucyna Bednarz w imieniu Wójta Gminy Leżajsk otworzyła V edycję Gminnego Święta Przedszkolaków.
Skład komisji konkursowej oceniającej występy przedszkolaków:
- p. Marek Krauz- Dyrektor GOK Gminy Leżajsk,
- p. Lucyna Powroźnik -v-ce Dyrektor ZS w Wierzawicach,
-p. Lucyna Murdzia – prac. Biblioteki w Wierzawicach,
- p. Stanisław Osip – instr. ds. muzycznych w GOK w Giedlarowej

W kategorii recytacja przyznano:
I miejsce-Wiktoria Zygmunt- Brzóza Królewska
II miejsce – Gabriela Borkowska- Wierzawice
III miejsce – Oliwia Rydzik
III miejsce-Jakub Dąbek-Giedlarowa
Wyróżnienia otrzymali:
Victoria Bochenek, Zofia Pyć, Natalia Swatowska, Milena Sienko, Miłosz Bosak, Julia Klimek, Wiktoria Płoszaj, Marta Grąz, Jadwiga Grabarz, Marcelina Niemczyk.
W konkursie piosenki:
I miejsce – Bartłomiej Bogdan- Wierzawice
II miejsce-Zuzanna Lis- Chałupki Dębniańskie
II miejsce-Amelia Tara — Piskorowice
III miejsce-Karolina Matyja-Brzóza Królewska
III miejsce-Katarzyna Daź-Giedlarowa
Wyróżnienia otrzymali:
Amelia Helit, Mateusz Ciryt, Kornelia Krówka, Andżelika Kolbusz, Małgorzata Majkut, Aleksander Tara, Katarzyna Stopyra, Karina Sołek, Martyna Kuras, Julia Rubin.
Występom dzieciom towarzyszyły wielkie emocje, gromkie brawa i Rodzice, którzy swoją obecnością wspierali swoje pociechy.
Dziękujemy dzieciom za ciekawe interpretacje wierszy polskich autorów, za wytrwałość w opanowaniu pamięciowym wierszy i odwagę jaką dzieci wykazywały występując przed bardzo liczną publicznością.
W konkursie plastycznym komisja konkursowa brała pod uwagę, oryginalność, walory artystyczne i pomysłowość.
Jury nagrodziło następujące prace plastyczne i osoby:
I miejsce-Antonina Salwach-Chałupki Dębniańskie
I miejsce-Claudia Frączek-Giedlarowa

II miejsce-Gabriela Dziedzic-Chałupki Dębniańskie
II miejsce-Zofia Pyć-Wierzawice
II miejsce-Bartosz Stawowy-Giedlarowa

III miejsce-Aleksandra Rusin-Piskorowice
III miejsce-Natalia Kiełbowicz-Brzóza Królewska
III miejsce-Oliwia Golińska – Wierzawice

Wyróżnienia: Patryk Nienajadło, Ilona Czapla, Katarzyna Śmiałek, Amelia Tara,Kinga Wach, Oliwia Sawicka, Maksymilian Łętowski, Karolina Piechota, Emilia Rozlazły, Klara Mul, Katarzyna Stopyra, Joanna Stopyra, Joanna Stopyra, Amelia Chamiec, Zuzanna Szczęch.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursach, życzymy dalszych sukcesów i udanych konkursów, dziękujemy paniom nauczycielkom, rodzicom za przygotowanie strojów i rekwizytów, które dopełniły piękną recytację dzieci i podniosły atrakcyjność występów.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji i ufundowanie nagród: Wójtowi Gminy Leżajsk, Księgarni „Eurydyka" w Leżajsku, Dyrektorowi GOK Gminy Leżajsk. Za współpracę i pomoc przy organizacji imprezy dziękujemy Dyrekcji i nauczycielom z ZS w Wierzawicach, Bibliotece w Wierzawicach.

Twoje IP: 54.91.48.104
Server Time: 2018-01-16 18:54:44