Spotkanie artystów z terenu gminy Leżajsk w Wierzawicach

artysciSpotkanie artystów z terenu Gminy Leżajsk odbyło się 2 czerwca 2017. w Ośrodku Kultury w Wierzawicach zorganizowane w ramach obchodów Dni Gminy Leżajsk.

Celem spotkania było zaprezentowanie i promowanie twórczości lokalnych artystów. Na początek goście wysłuchali wierszy naszych rodzimych poetów p. Marii Kozłowskiej i p. Jana Fimiarza w interpretacji p. Józefy Piziak i p. Tomasza Kwiecińskiego. Poezja, wrażliwość twórców oraz artyzm wygłaszanych wierszy zrobiły na publiczności ogromne wrażenie.
Imprezę uświetnił występ zespołu śpiewaczego „Wierzawianie" z Wierzawic, ludowe przyśpiewki i muzyka wprowadziła obecnych w specyficzny rodzinny klimat. Taka poetycko-muzyczna forma spotkania wszystkim przypadła do gustu i na pewno na długo zapadnie słuchaczom w pamięci. Wieczorowi towarzyszyła wystawa artystów plastyków z terenu Gminy Leżajsk. Zaproszeni goście, rodzina, przyjaciele i sympatycy sztuki, podziwiali wystawę malarstwa, rzeźby i prace rękodzieła artystycznego: pani Ireny Jagustyn z Brzózy Królewskiej, pani Marii Młynarskiej z Dębna, oraz pani Anieli Nyc, pani Renaty Wawrzaszek, pani Sylwii Walani, pana Michała Majkuta i pana Andrzeja Buszty z Wierzawic.
Po prezentacji artyści z rąk Wójta Gminy Leżajsk p. Krzysztofa Sobejko, dyrektora GOK Gminy Leżajsk p. Marka Krauza i radnego Gminy Leżajsk p. Andrzeja Czapli odebrali podziękowania, życzenia i gratulacje. Smaczny poczęstunek dla uczestników spotkania przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Wierzawic.
Dyrektor GOK Gminy Leżajsk p. Marek Krauz podziękował artystom, zaproszonym gościom, współorganizatorom, sponsorom i pracownikom Ośrodka Kultury za zorganizowanie spotkania artystów z terenu Gminy Leżajsk.

Twoje IP: 54.91.48.104
Server Time: 2018-01-16 18:51:17