Bezalkoholowy Piknik Czerwcowy w Wierzawicach

piknik  czerwcowyW niedzielę 11 czerwca 2017 r. odbył się „Bezalkoholowy Rodzinny Piknik Czerwcowy" przy Ośrodku Kultury w Wierzawicach. Po powitaniu zaproszonych gości odbyło się uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej obchody 625 lecie powstania Wsi Wierzawice oraz poświecenie nowego samochodu strażackiego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzawicach.

Poświęcenia pamiątkowej tablicy i samochodu strażackiego dokonał ks. Piotr Niemczyk.
Odsłonięcia tablicy dokonali zaproszeni goście: Jerzy Paul-Poseł na Sejm RP, Krzysztof Solejko-Wójt Gminy Leżajsk, Radni Gminy Leżajsk, Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Wierzawice, Dyrektor GOK Gminy Leżajsk, Dyrektor ZS w Wierzawicach, Sołtys Wierzawic i Przewodniczący Komitetu Obchodów 625 lecia Wsi Wierzawice.
Uroczystość poświecenia pamiątkowej tablicy i samochodu strażackiego zakończył występ zespołu śpiewaczego „Wierzawianie". Swoją obecnością zaszczycili nas również Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych, Komendant i druhowie OSP w Wierzawicach, Dyrekcja i nauczyciele ZS w Wierzawicach, Przew. Rady Rodziców, Przew. Rady Sołeckiej oraz sponsorzy i licznie zgromadzeni mieszkańcy Wierzawic.
Po części oficjalnej swoje talenty artystyczne zaprezentowały dzieci i młodzież z ZS w Wierzawicach. Poświęcenie pamiątkowej tablicy było dopełnieniem wcześniejszych działań związanych z obchodami 625 lecia powstania Wsi Wierzawice.
Następnie strażacy z OSP w Wierzawicach prezentowali sposoby udzielania pierwszej pomocy, a dla dzieci przygotowali liczne konkurencje sportowe.
Nikt na pewno nie nudził się podczas Pikniku. Organizatorzy zapewnili uczestnikom imprezy wiele atrakcji: odbył się konkurs na najlepsze ciasto, była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Myszką Minnie a dla dzieci zjeżdżalnie, kule wodne, trampoliny za darmo. Wszyscy mogli również skosztować pysznej grochówki, grillowanej kiełbasy, którą serwowali strażacy i członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Wierzawice.
Organizatorzy Pikniku: Zespół Szkół w Wierzawicach, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wierzawice, Radni Wsi Wierzawice, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna, Dom Kultury, Biblioteka w Wierzawicach i GOK Gminy Leżajsk.
Składamy podziękowania wszystkim współorganizatorom, sponsorom, dobroczyńcom za pomoc w zorganizowania Pikniku Rodzinnego w Wierzawicach.

Twoje IP: 54.91.48.104
Server Time: 2018-01-16 18:54:19