GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Ośrodek Kultury w Dębnie

debno1

 

Placówka Ośrodka Kultury w Dębnie jest jedną z najmłodszych w gminie Leżajsk. Mieści się w budynku straży pożarnej, którym wcześniej zarządzali strażacy. W 2003 roku Koło Gospodyń Wiejskich reaktywowało swoją działalność i zwróciło się z prośbą do wójta gminy o przekazanie części tego obiektu. Członkinie Koła uważały, że budynek ten nie był w pełni wykorzystany, a mógłby lepiej służyć mieszkańcom wsi. Wójt gminy pozytywnie ustosunkował się do tej prośby.
W tym też czasie działalność Koła skupiła się na uporządkowaniu tego obiektu, gdzie znajdowała się sala widowiskowa, kuchnia, pomieszczenie obok kuchni oraz sanitariaty i szatnia.
W roku 2009 tą część budynku przekazano do Gminnego Ośrodka Kultury w Giedlarowej i utworzono filię GOK w Dębnie. Została zatrudniona pracownica Czesława Tupaj, która przejęła obowiązki instruktora kulturalnego i opiekuna tego obiektu. W późniejszych latach budynek ten częściowo został odremontowany, w latach 2011 do 2012 została wykonana nowa elewacja budynku, oraz ułożona kostka brukowa wokół budynku. W roku 2015 wykonano nowy dach na całym budynku, a w roku 2016 została odmalowana elewacja budynku na zewnątrz, oraz pomalowano wszystkie pomieszczenia wewnątrz budynku i zainstalowano klimatyzację.

 

W ramach działalności ośrodka działają następujące zespoły:

- Zespół Śpiewaczy „Dębnianie"
- Zespół Piosenki Biesiadnej
- Zespół Canta- Reii Grupa Dębno
- Teatrzyk Dziecięcy „ Przyjaciele z Baśni"
- Grupa rękodzieła artystycznego

 

W Ośrodku organizowane są imprezy:
- Dzień Seniora
- Dzień Matki
- Dożynki Wiejskie
- Spotkanie Zespołów Ludowych
- Dzień Papieski
- Koncert Maryjny
- Koncert Kolęd i Pastorałek
- Dyskoteki dla dzieci i zabawy dla dorosłych
- Zajęcia w czasie ferii zimowych i wakacje dla dzieci
- Warsztaty wielkanocne, bożonarodzeniowe i zajęcia z rękodzieła artystycznego.

 

Przy ośrodku działa Koło Gospodyń Wiejskich, które prowadzi wynajem naczyń stołowych, obrusów. Ośrodek prowadzi wynajem sali na wesela, przyjęcia okolicznościowe, zebrania oraz wypożyczalnię zestawów ogrodowych.

 

Ośrodek czynny:
Poniedziałek – godz. 11.00 – 19.00
Środa – godz. 13.00- 19.00
Czwartek- godz. 11.00- 19.00
Piątek – godz. 11.00 – 19.00

 

Kontakt:
Ośrodek Kultury Dębno
tel. 537-441-445
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

budynek2