Współpraca OK i Parafii w Chałupkach - akcja "Różaniec do granic"

rozaniecRóżaniec - najsilniejsza broń, która nigdy nie zawiedzie. W dniu 07.10.2017 r. wielka modlitwa różańcowa ,,Różaniec Do Granic" o nawrócenie, błogosławieństwo i pokój dla całego świata.

Wspólna modlitwa Polaków przekroczyła granice Polski i sięgnęła po wiele odległych zakątków ziemi. Skupieni na modlitwie chcieliśmy całkowicie oddać się w opiekę Bożą bezgranicznie mu ufając.
Na wezwanie Matki Bożej Fatimskiej do codziennego odmawiania różańca zjednoczyła się w tym dniu również nasza parafia pod wezwaniem Św. Andrzeja Apostoła w Chałupkach Dębniańskich biorąc liczny udział w procesji różańcowej.
Z figurką Matki Bożej Fatimskiej odmawiając różaniec szliśmy w procesji ulicami dwóch miejscowości - Grodziska Nowego i Chałupek Dębniańskich . Następnie już w kościele było wystawienie Najświętszego Sakramentu i Msza Św.
W procesji różańcowej uczestniczyły trzy pokolenia mieszkańców w tym wiele dzieci.
Przy niesionej figurce Matki Bożej pojawiły się również przyprowadzone przez Anioła dzieci przebrane na wzór
Hiacynty , Łucji i Franciszka .
Dzieci oddały pokłon Maryji i w skupieniu odmawiały różaniec wspólnie z uczestnikami procesji .
Stroje dla dzieci przygotowała instruktor KO Krystyna Wanat.