Jesienna Kuchnia Małej Gosposi w Chałupkach Dębniańskich

jesiennakuchniaW dniu 24 października w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich we współpracy ze Szkołą Podstawową zorganizowane zostały warsztaty kulinarne dla dzieci z kl.I z wychowawczynią panią Teresą Muszyńską i kl. II z panią wychowawczynią Barbarą Majkut.

Powyższe zajęcia mają charakter cykliczny pod nazwą ,,Jesienna Kuchnia Małej Gosposi". Dzieci z wielkim zapałem przystąpiły do pracy by wspólnie pod okiem instr. Krystyny Wanat zrobić pyszny deser, a były nim naleśniki z dżemem, bitą śmietaną i rożnego rodzaju owocami. Następnie odbyła się wielka naleśnikowa uczta, gdzie dzieci zasiadły do wspólnie nakrytego stołu. Ale na tym nie koniec zajęć, dzieci przy pomocy dorosłych poznały tajniki wyrabiania i pieczenia zdrowego chleba z ziarnami siemienia lnianego , otrąb pszennych i płatków owsianych na rozczynie połączenia drożdży z serwatką. Cztery wspaniałe wypieczone bochenki chleba zostały w następnym dniu szkolnym wykorzystane przez dzieci w przygotowaniu śniadaniowych kanapek, a radości było co niemiara. Serdeczne podziękowania składamy panom z KGW Marii Paszko, Monice Krupa oraz paniom wychowawczyniom za włożony wspólnie wkład w sprawne przeprowadzenie powyższych warsztatów.