Warsztaty rękodzielnicze w Dębnie - stroiki

warsztaty debnoW dniu 25 października 2017 roku w Ośrodku Kultury w Dębnie przy współpracy z Zespołem Szkół w Dębnie zorganizowano zajęcia dla dzieci, zainteresowanych wykonywaniem stroików i wiązanek nagrobkowych przed Dniem Wszystkich Świętych.

W przyjemnej atmosferze, każde dziecko przy pomocy instruktorek wykonało piękny stroik, czy wianuszek. W następny dzień stroiki te złożono na mogiłach na cmentarzu zabytkowym przy kościele.
Ośrodek Kultury w Dębnie zapewnił wszystkim osobom biorącym udział w warsztatach podkłady pod wieńce, kwiaty i dodatki potrzebne do dekoracji prac. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom którzy włączyli się do tej akcji jest to piękny gest, pamiętamy o tych co kiedyś żyli i pracowali na naszej ziemi.