Lekcja patriotyzmu "Cud niepodległości" w Wierzawicach

patriotyzm wierzawiceW dniu 11 listopada, przypada 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 r. kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.

Dlaczego Święto Niepodległości obchodzimy właśnie 11 listopada? Co się wydarzyło 11 listopada 1918 roku?
Czy ta data to tylko symbol?
Na takie i inne pytania staraliśmy się odpowiedzieć na przygotowanej przez Ośrodek Kultury w Wierzawicach – Lekcji patriotyzmu „Cud niepodległości" dla zaproszonych dzieci z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Wierzawicach. W dniu 9 listopada 2017 r. młodzież gimnazjalna recytowała wiersze, śpiewała pieśni patriotyczne i wraz z pierwszoklasistami wykonywała symbole narodowe.
Ośrodek Kultury w Wierzawicach składa podziękowanie Dyrekcji ZS w Wierzawicach, Bibliotece w Wierzawicach i pani Renatce Czerwonka i młodzieży z ZS w Wierzawicach.