Spotkanie z poezją z okazji 100- rocznicy Odzyskania Niepodległości w Dębnie

poezja niepodleglosciowa11 listopada to Dzień Niepodległości. W tym roku przypada 100- rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Ten dzień w Polsce obchodzony jest niezwykle uroczyście, z wielkim patosem i zadumą. Święto to jest uważane za najważniejsze święto państwowe w roku.

Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Dębnie w dniu 14 marca 2018r, świętowanie rozpoczęli od zorganizowania spotkania poetyckiego. Już od dłuższego czasu nasze placówki wprowadzili do swoich kalendarzy zajęć spotkania poetyckie, angażując to tego przedsięwzięcia dzieci ze szkoły podstawowej.
Przygotowując takie spotkania podzieliliśmy się obowiązkami. Pani Magdalena Wojtyna wybrała poezję
i przygotowała prezentację multimedialną. Nauczycielki Pani Jolanta Szkodzińska i Pani Małgorzata Podgórczyk przygotowały dzieci z klasy II i III do recytacji, natomiast Ośrodek Kultury dba o przygotowanie scenografii, zdjęć i strony internetowej. Chcemy w ten sposób pokazać, że można wspólnymi siłami zrobić coś pożytecznego w dziedzinie kultury dla naszej miejscowości. Podczas tego spotkania nie zabrakło również wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Następnym etapem naszej współpracy będzie konkurs plastyczny pt. „ Niepodległość oczami dziecka" który odbędzie się w placówce Ośrodka Kultury.

dnigminy m

dzienmamytaty m