GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Wernisaż patriotycznej wystawy pokonkursowej w Giedlarowej

wernisazW dniu 29 kwietnia 2018 roku w sali widowiskowej GOK w Giedlarowej miał miejsce wernisaż pokonkursowej wystawy patriotycznej zorganizowanej wspólnie przez GOK Gminy Leżajsk i Zespół Szkół w Giedlarowej, w czasie którego odbyło się wręczenie nagród laureatom.

Celem konkursu było uczczenie 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa, kształtowanie poczucia tożsamości narodowej oraz postawy patriotycznej dzieci i młodzieży a także
popularyzowanie i wspieranie artystycznych talentów uczniów.

W konkursie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół w Giedlarowej w dwóch kategoriach:
1. Klasy 4-7 szkoły podstawowej
2. Klasy 2-3 gimnazjum

Ogólnie wpłynęło 24 prace ze szkoły podstawowej i 18 prac z gimnazjum.

Jury w składzie:
1. Pani Anna Chmura - nauczyciel plastyki w Zespole szkół w Giedlarowej
2. Pan Marek Krauz – dyrektor GOK w Giedlarowej
3. Pan Krzysztof Pęcak - instruktor do spraw plastyki w GOK w Giedlarowej.

Jury oceniając prace brało przede wszystkim pod uwagę takie kryteria jak zgodność z tematyką konkursu, twórcze i oryginalne podejście do tematu konkursu, estetykę oraz samodzielność wykonywanych prac.

Jury postanowiło przyznać w każdej kategorii:
- jedno pierwsze miejsce
- dwa drugie miejsca
- dwa trzecie miejsca.
Pozostałe prace zostały wyróżnione.

Laureaci: Kategoria I – szkoła podstawowa

I miejsce: Emilia Hakobyan 5b
II miejsce: Wiktoria Wylaź 7a,
Martyna Majewska 7b
III miejsce: Śliwa Maciej 7b,
Adam Rębacz 6a

Osoby wyróżnione:

Kl. 5a: Zuzanna Śliwa, Patrycja Osip
Kl.5b: Klaudia Gryba , Wiktoria Daź
Kl.6a: Kamil Chrupcała Mateusz Daź, Maria Szast, Ernest Niemiec,
Kl.7a: Emilia Krówczyk, Weronika Kosior, Patrycja Muskus, Barbara Dudek, Natalia Piątek
Kl.7b: Mateusz Domin, Julia Wraga, Oliwia Pieczonka, Kamila Kula, Kinga Fleszar, Maciej Rozlazły

Kategoria II – gimnazjum

I miejsce: Weronika Krzywonos Kl.2a
II miejsce: Klaudia Półtorak 2b,
Izabela Czapla 3a
III miejsce: Eliza Dąbek 3b,
Bartosz Mazgaj 2b

Osoby wyróżnione:

Kl.2a: Oliwia Daź, Julita Kula, Kinga Mędrek, Maja Kłosowska, Natalia Gryba, Klaudia Smolarska
Kl 2b: Amelia Czerwonka, Adriana Wylaź, Kacper Szewczyk, Alicja Burek
Kl.3a: Katarzyna Rydzik,
Kl.3b: Aleksandra Wójcik, Luiza Kosior. 

 

Nagrody wręczyli: Skarbnik Gminy Leżajsk pani Lucyna Bednarz, Dyrektor GOK pan Marek Krauz oraz Wicedyrektor ZS w Giedlarowej pani Wiesława Krauz.