Święto Wsi Hucisko

W niedzielę 29 lipca na stadionie w Hucisku odbyła się impreza plenerowa pod hasłem „Święto wsi Hucisko”. Oficjalnymi organizatorami imprezy byli Wójt Gminy Leżajsk, Gminny Ośrodek Kultury w Giedlarowej, Radny, Sołtys oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Huciska. Mogła się ona odbyć dzięki wsparciu nie tylko finansowemu ale i rzeczowemu czy osobowemu: Spółki Stare – Miasto Park,Wójta, Hurtowni owocowo – warzywnej„Lobo”, Lokalnej Grupie Działania Regionu San i Trzebośnicy, Firmom :”Meble Lech” -Sławomir Lech; „Betonik”-Tadeusz Loryś, a także sołtysa p. Adama Stępnia i Koła Gospodyń Wiejskich z Huciska. W ramach imprezy, oprócz występów zespołów śpiewaczych „Wierzawianie” z Wierzawic „Maliny”z Malenisk, KGW z Woli Zarczyckiej oraz lokalnego zespołu dziecięco-młodzieżowego „Stokrotka”były wszelkie atrakcje oraz konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych. KGW z Malenisk zorganizowało teleturniej”Jaka to melodia”, w których udział wzięły przedstawicielki w/w Kół Gospodyń Wiejskich. Zwycięzcami teleturnieju została drużyna gospodarzy. Odbyła się również darmowa loteria, której główną nagrodą w postaci bonu był dwudniowy wyjazd dla dwóch osób w Bieszczady ufundowany przez Wójta Gminy Leżajsk. Szczęśliwcem głównego losowania okazał się mieszkaniec Brzózy Królewskiej Marcin Woźniak. W czasie imprezy rozdawane były darmowe słodkości w postaci lodów oraz cukierków, których sponsorem był sołtys p. Adam Stępień. Na zakończenie imprezy odbyła się zabawa taneczna przy zespole Rewel. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom, osobom, które zaangażowały się w organizację imprezy zespołom uświetniającym swoim występem część artystyczną, a przede wszystkim mieszkańcom Huciska i gościom za przybycie i udział w imprezie plenerowej „Święto wsi Hucisko”.