Wiklinowe i brzozowe rękodzieło - wielkanocne zające i pisanki

,,Trochę wyobraźni , gdy zwinne paluszki i małe rączki ,
wyplotły rękodzieło - wielkanocne jajeczka i zajączki"

W dniu dniu 22.III.2019r. w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich zorganizowano w ramach wzajemnej współpracy jednodniowe warsztaty dla dzieci szkolnych

W powyższych warsztatach uczestniczyła klasa II Szkoły Podstawowej ze swoją wychowawczynią panią Teresa Muszyńską.

Tematem warsztatów było wykonanie i ozdabianie powstałych z wiklinowych i brzozowych witek ozdobnych zajączków oraz jajek na wzór wielkanocnej pisanki , którą dzieci wykonały przy pomocy instruktor KO Krystyny Wanat. Znaczną część potrzebnych warsztatowych materiałów zapewnił Ośrodek Kultury natomiast ozdoby dopełniające świetność powyższego rękodzieła przyniosły dzieci. Możemy śmiało powiedzieć , że jak na dziecięce możliwości był to tzw. majstersztyk co możemy zobaczyć na poniżej umieszczonych zdjęciach.Duma i uśmiech dzieci mówił sam za siebie. pokazaliśmy jak można zapełnić dzieciom wolny czas, rozwijać zainteresowania i pasje.