Dzień Mamy i Taty w Chałupkach Dębniańskich

Droga mamo, drogi tatku
mamy dla Was dziś po kwiatku.
Dla Was dzisiaj te występy,
choć nam trema depcze pięty.

Moja mamo ukochana
życzę Ci uśmiechu z rana,
aby tata w twoich oczach
widział to żeś jest urocza.

Drogi tatku życzę Tobie
pomyślności tak Ci powiem,
aby mama bez wątpienia
miała w Tobie supermena.

Aby buzia Twoja mamo,
uśmiechała się co rano,
aby tata od śniadania
mówił, że jest wspaniała.

Tacie życzyć by się zdało -
by mu nic nie brakowało,
zdrowia, szczęścia no i kasy
niechaj ma na wszystkie czasy.

Niezwykły dzień , podniosła chwila gdy się rodzicom życie umila. Tak też w dniu 25.06.2019 r. w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich uroczyście obchodziłyśmy "Dzień Mamy i Taty". Rodziców zaprosiły dzieci udzielające się w naszym Domu Kultury w godzinach poza lekcyjnych.
Piękny list do wszystkich Matek znaleziony w starej szufladzie przeczytała pani należąca do Koła Gospodyń Wiejskich Barbara Szpila.
Z bardzo bogatym programem tj. ( wiersze z życzeniami przeplatane piosenką oraz gra na flecie i taniec) wystąpiły dzieci szkolne z klasy II Szkoły Podstawowej, które przygotowała wychowawczyni pani Teresa Muszyńska.
Następnie dla tak wspaniałej publiczności dwa utwory tj. "List do Matki" i "Remedium" pięknie zaśpiewała zaproszona na powyższą uroczystość pani Magdalena Niemczyk - Kierownik Artystyczny z GOK Gminy Leżajsk.
W dalszej kolejności piękne piosenki rodzicom wyśpiewał przygrywając na gitarach zespół "Canta Rhei", który przygotowała instr. Pani Elżbieta Wnęk. Na zakończenie programu przed tak wspaniałą publicznością w kilku utworach wspominając dawne dzieje, stary dom i ciepły kąt z dziecinnych lat przy akordeonowym akompaniamencie Pana Pawła Krukowskiego wystąpił zespół śpiewaczy "Chałupczanie". I w taki oto sposób przy słodkim poczęstunku zaproszeni goście spędzili miłe popołudnie.