"Łączka kwietna" w Biedaczowie

Koronawirus pokrzyżował trochę plany i terminy, ale jednak KGW w Biedaczowie zdołało złożyć w Urzędzie Gminy projekt "Łączka kwietna" -ochrona dziedzictwa przyrodniczego. Za przyznane fundusze zakupiono niezbędne środki i na placu przy Ośrodku Kultury w Biedaczowie powstała "Łączka kwietna".

Z powodu nieco opóźnionego terminu na kwitnienie wysianych ziół i kwiatów trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Ale już od dziś można podziwiać zasadzone tam rośliny przeniesione z dzikiego siedliska. Na łączce znajduję się między innymi mięta, lubczyk, macierzanka, jaskier, babka lancetowata, trzykrotka, szałwia, złocień, mak polny i inne rośliny. Na tym "Arboretum" pojawi się wkrótce tablica informacyjna opisująca rośliny, Łączkę będzie można zwiedzać, będzie to letnia atrakcja dla wszystkich, którzy zechcą zapoznać się z bogactwem tradycyjnych roślin, które często już rzadko można spotkać ze względu na degradację środowiska.