Ośrodek Kultury w Dębnie

debno1

Placówka Ośrodka Kultury w Dębnie jest jedną z najmłodszych w gminie Leżajsk. Mieści się w budynku straży pożarnej, którym wcześniej zarządzali strażacy. W 2003 roku Koło Gospodyń Wiejskich reaktywowało swoją działalność i zwróciło się z prośbą do wójta gminy o przekazanie części tego obiektu. Członkinie Koła uważały, że budynek ten nie był w pełni wykorzystany, a mógłby lepiej służyć mieszkańcom wsi. Wójt gminy pozytywnie ustosunkował się do tej prośby.
W tym też czasie działalność Koła skupiła się na uporządkowaniu tego obiektu, gdzie znajdowała się sala widowiskowa, kuchnia, pomieszczenie obok kuchni oraz sanitariaty i szatnia.
W roku 2009 tą część budynku przekazano do Gminnego Ośrodka Kultury w Giedlarowej i utworzono filię GOK w Dębnie. Została zatrudniona pracownica Czesława Tupaj, która przejęła obowiązki instruktora kulturalnego i opiekuna tego obiektu. W późniejszych latach budynek ten częściowo został odremontowany, w latach 2011 do 2012 została wykonana nowa elewacja budynku, oraz ułożona kostka brukowa wokół budynku. W roku 2015 wykonano nowy dach na całym budynku, a w roku 2016 została odmalowana elewacja budynku na zewnątrz, oraz pomalowano wszystkie pomieszczenia wewnątrz budynku i zainstalowano klimatyzację.

Indywidualne zajęcia wokalne godz. 13:00-15:00

Zespół Śpiewaczy "Dębnianie" godz. 18:00-20:00
Spotkanie KGW godz. 17:00-18:00 (raz w miesiącu)

STUDIO PIOSENKI emisja głosu godz. 16:00-17:00
SLAVICA Dance Fitness godz. 17:30-18:30

Indywidualne zajęcia wokalne godz. 13:00-15:00
Zajęcia taneczne godz. 16:00-17:00
Zespół CANTILENAE godz. 18:00-19:00

W Ośrodku Kultury działają:
- Zespół Śpiewaczy „Dębnianie"
- Zespół Piosenki Biesiadnej CANTILENAE
- Koło Gospodyń Wiejskich
- Grupa Rękodzieła Artystycznego
- STUDIO PIOSENKI - zajęcia wokalne indywidualne i grupowe
- zespół taneczny
- SLAVICA Dance Fitness

W Ośrodku organizowane są imprezy:
- Dzień Seniora
- Dzień Matki
- Dożynki Wiejskie
- Narodowe Czytanie
- Dzień Papieski
- Koncert Maryjny
- Koncert Kolęd i Pastorałek
- Zajęcia w czasie ferii zimowych i wakacji dla dzieci
- Warsztaty plastyczne, wielkanocne, bożonarodzeniowe i zajęcia z rękodzieła artystycznego.

Przy ośrodku działa Koło Gospodyń Wiejskich, które prowadzi wynajem naczyń stołowych, obrusów. Ośrodek prowadzi wynajem sali na wesela, przyjęcia okolicznościowe, zebrania oraz wypożyczalnię zestawów ogrodowych.
Ośrodek Kultury ciągle się rozwija, prowadząc działalność kulturalno - oświatową współpracuje również z Parafią, Biblioteką Publiczną, Zespołem Szkół oraz OSP.

Pracownicy Ośrodka Kultury:
Czesława Tupaj - instruktor ds. kulturalno-oświatowych - do sierpnia 2019 r.
Katarzyna Buszta – Animator Kultury - od września 2019 r.
Stanisław Osip – muzyk, akompaniator Zespołu Śpiewaczego „Dębnianie”

Ośrodek czynny:
Poniedziałek – godz. 10.00 – 18.00