GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Zespół Cantilenae na Przeglądzie Piosenki Biesiadnej w Tryńczy

W niedzielne popołudnie dnia 14 lipca 2019 r. na placu rekreacyjnym obok Urzędu Gminy w Tryńczy odbył się XII Regionalny Przegląd Piosenki Biesiadnej i Gawędy. W bieżącym roku w biesiadzie wziął udział zespół „CANITILEANE” działający przy Ośrodku Kultury w Dębnie, który zajął III miejsce w dziedzinie: zespoły wokalno-instrumentalne. Było to ogromne wyróżnienie dla zespołu.

Czytaj więcej: Zespół Cantilenae na Przeglądzie Piosenki Biesiadnej w Tryńczy

Piknik Rodzinny w Dębnie

Dnia 9 czerwca 2019r w Dębnie zgodnie z wieloletnią tradycją , odbył się już 14 Piknik Rodzinny. Organizatorem pikniku jest Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno, Zespół Szkół w Dębnie, Gminny Ośrodek Kultury zapewnił scenę. Ośrodek Kultury w Dębnie też włączył się w przygotowanie w porozumieniu z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Leżajsku zorganizował konkurs dla dzieci z cennymi nagrodami, za co sponsorowi serdecznie dziękujemy, a KGW przygotowało obiad dla zespołów tanecznych z Ukrainy. 

Czytaj więcej: Piknik Rodzinny w Dębnie

Koncert Maryjny w Dębnie

W dniu 23 maja 2019r w Kościele Parafialnym w Dębnie odbył się Koncert Pieśni Maryjnych. Koncert ten dedykowaliśmy naszym mamom z okazji zbliżającego się święta Dnia Matki. Bycie Matką to najcięższa praca, największa odpowiedzialność i najpiękniejsze co może się przydarzyć. 

Czytaj więcej: Koncert Maryjny w Dębnie

Warsztaty kulinarne w Dębnie

W dniu 15 maja 2019 r. w Ośrodku Kultury w Dębnie odbyły się warsztaty kulinarne, w których uczestniczyły dzieci z świetlicy szkolnej wraz z swoim opiekunem Panią Haliną Cebula. Na tych warsztatach dzieci własnoręcznie przygotowały pizzę dla siebie. Zajęcia takie podobają się dzieciom i chętnie w nich uczestniczą.

Czytaj więcej: Warsztaty kulinarne w Dębnie

Turki – Wielkanocna Straż Grobowa w Dębnie

Święta Wielkanocne nieodzownie łączą się z symbolicznym grobem Chrystusa w kościele, przy którym wartę honorową pełni straż grobowa popularnie zwana Turkami. Turki pilnują grobu od Wielkiego Piątku do mszy rezurekcyjnej w Wielką Niedzielę. Tradycja straży grobowej w naszej miejscowości ma bogatą historię. Tradycyjnie co roku Turki pełną wartę honorową przy Grobie Pańskim.

Czytaj więcej: Turki – Wielkanocna Straż Grobowa w Dębnie

Niedziela Palmowa w Dębnie

Niedziela palmowa została ustanowiona na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Tego dnia przychodzimy do Kościoła z palmami, które są symbolem odradzającego się życia. Nawiązując do tradycji w miejscowości Dębno Koło Gospody Wiejskich przygotowało palmę wielkanocną, która została poświęcona w kościele parafialnym podczas Mszy Świętej.

Czytaj więcej: Niedziela Palmowa w Dębnie

Delegacja z Serbii w Ośrodku Kultury w Dębnie

W dniu 28 marca 2019 r. w Ośrodku Kultury w Dębnie zagościła delegacja z Serbii. Zaproszeni goście też nas nie zawiedli, a byli wśród nich Wójt Gminy Leżajsk Pan Krzysztof Sobejko, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Giedlarowej Pan Marek Krauz, Przewodniczący Rady Gminy Pan Kazimierz Krawiec, Radny Dębna Pan Rafał Kaliński, sołtys naszej wsi Pan Wiesław Perykasza, ksiądz proboszcz Tadeusz Barcikowski.

Czytaj więcej: Delegacja z Serbii w Ośrodku Kultury w Dębnie