GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Koncert jazzowy w Giedlarowej

Podkarpacka Jesień Jazzowa organizowana jest przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest promocja muzyki improwizowanej oraz ukazanie szerszej publiczności aktywnych koncertowo ośrodków kultury województwa podkarpackiego.

Czytaj więcej: Koncert jazzowy w Giedlarowej

Swingowa Jesień w Giedlarowej

W październikową niedzielę na zaproszenie Zespołu Tanecznego Maraton Boogie do Giedlarowej przyjechały najlepsze polskie pary taneczne boogie woogie. 27.10.2019 roku na parkiecie hali Zespołu Szkół w Giedlarowej rozpoczęli rywalizację tancerze w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Boogie Woogie pod Patronatem Krzysztofa Sobejko Wójta Gminy Leżajsk i Marka Śliża Starosty Powiatu Leżajskiego.

Czytaj więcej: Swingowa Jesień w Giedlarowej

Nagroda Powiatu Leżajskiego dla Stanisławy Wach

W dniu 16 października 2019 roku w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku miała miejsce uroczystość wręczania Nagród Powiatu Leżajskiego w dziedzinie kultury. Pani Stanisława to społeczniczka lokalna, animatorka życia kulturalnego z Brzózy Królewskiej, kochająca rodzime tradycje, była członkini brzózańskiego Koła Gospodyń Wiejskich i Zespołu Śpiewaczo - Obrzędowego „Brzozoki”, działającego pod patronatem GOK Gminy Leżajsk.

Czytaj więcej: Nagroda Powiatu Leżajskiego dla Stanisławy Wach

Kolejny Jarmark Kulturalny "Na Michała" za nami!

Za nami kolejne uroczyste obchody „Na Michała”, które odbyły się 29 września w Giedlarowej i zbiegły się z odpustem parafialnym. Wydarzenie to, współorganizowane przez GOK Gminy Leżajsk i Parafię pw. Św. Michała Archanioła, uświetniły występy: Zespołu Pieśni i Tańca "Rzeszowiacy'' z Mielca, Zespołu "Maraton Boogie", Zespołu Folklorystycznego "Folusz", Kabaretu "Wrzuć na luz" z Brzózy Królewskiej oraz zespołów z Ukrainy: Szczyrczanka i Oksamyt.

Czytaj więcej: Kolejny Jarmark Kulturalny "Na Michała" za nami!

Tornister Pełen Uśmiechów

25 sierpnia na stadionie sportowym w Giedlarowej odbył się uroczysty finał 11. edycji ogólnopolskiej akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” zorganizowany wspólnie z Caritas oraz Gminą Leżajsk. W świętowaniu wzięli udział mieszkańcy gminy oraz goście i dzieci, oczekujące wyprawek szkolnych. 

Czytaj więcej: Tornister Pełen Uśmiechów

Folusz z występem na Dniach Gminy

Tegoroczne lato wyjątkowo sprzyjało organizacji imprez plenerowych. W dniach 13-14 lipca w Piskorowicach odbyły się Dni Gminy Leżajsk. Całe wydarzenie podzielone zostało na dwie części: sobotnią – dedykowaną Amatorskim Zespołom Artystycznym z terenu gminy, oraz niedzielną – w czasie której odbył się przegląd Orkiestr Dętych z Podkarpacia - oraz koncert gwiazdy światowego formatu – Golec uOrkiestry.

Czytaj więcej: Folusz z występem na Dniach Gminy