GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Powiatowy Koncert Muzyki Poważnej

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk z siedzibą w Giedlarowej w dniu 20 września 2020 roku zorganizował Powiatowy Koncert Muzyki Kameralnej w Kościele Parafialnym w Giedlarowej z udziałem artystów muzyków, absolwentów największych szkół muzycznych w Polsce. W koncercie zagrali m.in. Mateusz Strzelecki, który urodził się w 1989 w Radomiu.

Czytaj więcej: Powiatowy Koncert Muzyki Poważnej

Dożynki Wiejskie w Giedlarowej

Sierpień jest okresem zbioru płodów ziemi i dojrzewania zbóż, z których to rolnicy wyplatają wieńce - jako wyraz wdzięczności Bogu za dary ziemi. Ta piękna polska tradycja kultywowana jest także od dawnych czasów w Giedlarowej, dlatego też w dniu 15 sierpnia w Święto Wniebowzięcia NMP zwane Świętem Matki Bożej Zielnej ks. Jan Balicki - Proboszcz tutejszej parafii poświęcił na sumie wieniec żniwny.

Czytaj więcej: Dożynki Wiejskie w Giedlarowej

Teatr Muzyczny "Broadway" z występem w Łodzi

17 sierpnia artyści Teatru Muzycznego Broadway wystąpili z musicalem "Tańczyć do utraty tchu" na deskach Teatru Małego w Manufakturze w Łodzi. Po spektaklu aktor Witold Łuczyński (aktor teatralny, filmowy i telewizyjny współpracujący z Teatrem Małym w Manufakturze) przekazał nam kilka praktycznych i bardzo cennych wskazówek, opowiedział również o swojej pracy i życiu aktora. 

Czytaj więcej: Teatr Muzyczny "Broadway" z występem w Łodzi

Wakacje z Kulturą w Giedlarowej

W dniach 13-17 lipca 2020r. w Ośrodku Kultury w Giedlarowej odbyła się kolejna edycja „WAKACJI Z KULTURĄ”. Każdy dzień rozpoczynaliśmy krótką gimnastyką podczas wspólnych zabaw oraz poznaniem tematu przewodniego zajęć. Pierwszego dnia tworzyliśmy ŁĄCZKĘ ZIELONĄ utrzymującą klimat wakacyjnych pikników na łące. Zwierzątka z kolorowych kartek papieru każdy uczestnik zajęć zabrał do domu na pamiątkę naszych „WAKACJI”. 

Czytaj więcej: Wakacje z Kulturą w Giedlarowej

Dzień Seniora w Hucisku

W kalendarzu pojawiają się takie dni, które są okazją do celebrowania dojrzałego czy starszego wieku. 16.02.2020 r. w Hucisku obchodziliśmy taki dzień - Dzień Seniora. To święto miało na celu kształtowanie właściwego społecznego postrzegania osób starszych oraz zapewnienie im godnego życia.

Czytaj więcej: Dzień Seniora w Hucisku

„Folusz” na XVIII Międzywojewódzkim Przeglądzie Grup Obrzędowych w Starym Dzikowie

W dniu 02.02 2020r. giedlarowski „Folusz” wziął udział w imprezie obrzędowej pn: „Wątki Folkloru Ludowego” organizowanej przez Centrum Kulturalne w Przemyślu, Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzikowie, Wójta Gminy Stary Dzików. W Przeglądzie wzięło udział 11 zespołów z terenu województw podkarpackiego i lubelskiego prezentujących widowiska obrzędowe związane z dorocznym cyklem świąt oraz rodzinnych ceremonii.

Czytaj więcej: „Folusz” na XVIII Międzywojewódzkim Przeglądzie Grup Obrzędowych w Starym Dzikowie

Dzień Seniora w Starym Mieście

W Starym Mieście Dzień Seniora od lat świętowany jest bardzo uroczyście. Tak też było 12 stycznia 2020 r., kiedy to najstarsi mieszkańcy spotkali się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej. Przybyli również zaproszeni goście: Ks. Proboszcz Jan Warchał, Wicewójt Bolesław Pawlus, Dyrektor GOK Marek Krauz, Dyrektor Szkoły Jan Kuczek, Radny Łukasz Płoszaj, Sołtys Marian Pędziwiatr oraz KGW z Malenisk.

Czytaj więcej: Dzień Seniora w Starym Mieście

Adrianna Dolecka i Tomasz Ciryt na SAP Word Cup Boogie Woogie

W dniu 08.12.2019 para taneczna Klubu Maraton Boogie Giedlarowa Adrianna Dolecka i Tomasz Ciryt uczestniczyła w zawodach SAP Word Cup Boogie Woogie w Zielonej Górze. Po całodziennej rywalizacji najlepszych europejskich par tanecznych wywalczyli 4 miejsce w kategorii junior. Zespół Maraton Boogie działa przy Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Leżajsk oraz Zespole Szkół w Giedarowej, a prowadzą go Jolanta i Andrzej Ciryt.

Czytaj więcej: Adrianna Dolecka i Tomasz Ciryt na SAP Word Cup Boogie Woogie

Przegląd Zespołów Tanecznych Pasikonik 2019 w Mielcu

22 listopada 2019 roku Zespół Maraton Boogie Giedlarowa oraz grupa młodsza Boogie Mini uczestniczyła w Międzywojewódzkim XVIII Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Pasikonik” w Mielcu. W Przeglądzie wystąpiło ponad 40 zespołów tanecznych w III kategoriach wiekowych, prezentując różne formy taneczne (min. modern, jazz, hip-hop, disco-dance, taniec towarzyski – inscenizacje i etiudy taneczne). 

Czytaj więcej: Przegląd Zespołów Tanecznych Pasikonik 2019 w Mielcu