GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Wakacje z Kulturą w Giedlarowej

Minął pierwszy tydzień "wakacji z kulturą" w Giedlarowej. Za nami zajęcia plastyczne, podczas których młodzi artyści przygotowywali swoje prace na konkurs, zajęcia taneczne oraz spotkanie z policjantem. Serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 14.00. Przed nami jeszcze wiele tańca i zabawy, rozstrzygnięcie konkursu oraz kurs ratowania życia dla najmłodszych. Zapraszamy!

21 edycja Włościańskiego Jadła za nami!

jadlo mW minione niedzielne popołudnie na stadionie sportowym w Giedlarowej rozpoczęły się XXI Ogólnopolskie Prezentacje Tradycyjnych Potraw Wiejskich „Włościańskie Jadło". Do wspólnego świętowania włączyła się liczna grupa zaproszonych gości- przedstawicieli władz samorządowych wojewódzkich, powiatowych i gminnych, przedstawicieli firm, organizacji, instytucji i stowarzyszeń z terenu gminy, przedstawicieli sponsorów.

Czytaj więcej: 21 edycja Włościańskiego Jadła za nami!

Spotkanie z żywym świadkiem historii w Giedlarowej

batory mDnia 20 kwietnia 2018 roku w Ośrodku Kultury w Giedlarowej miało miejsce spotkanie z Franciszkiem Batorym, bratem mra Józefa Batorego ps. "Argus", „Wojtek", „August", „Orkan", „żołnierza niezłomnego", który wraz z sześcioma innymi członkami IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" był przez trzy lata więziony i torturowany, a następnie 1 marca 1951 r. zamordowany strzałem w tył głowy w kazamatach mokotowskiego więzienia w Warszawie.

Czytaj więcej: Spotkanie z żywym świadkiem historii w Giedlarowej