GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Narodowe czytanie w Piskorowicach

27 listopada 2019 roku w Ośrodku Kultury w Piskorowicach zebrali się dyrektor nauczyciele i uczniowie szkoły w Piskorowicach by odkryć aktualność książki Janusza Korczaka, który jest patronem Szkoły w Piskorowicach. Czytanie zorganizowano w ramach czytania narodowego wraz ze Szkołą, Biblioteką Szkolna i Biblioteka Publiczną, a czytaliśmy „Króla Maciusia Pierwszego”.

Czytaj więcej: Narodowe czytanie w Piskorowicach

Wakacje z Kulturą w Piskorowicach

W czasie wakacji Ośrodek Kultury w Piskorowicach był otwarty dla wszystkich, którzy chcieli sobie urozmaicić wakacyjny czas. Dla uczestników Wakacji z Kulturą zorganizowaliśmy wiele zajęć i mile wspólnie spędziliśmy czas. Uczestnicy mieli do dyspozycji zajęcia manualne, malowanki i kolorowanki, karaoke, mini pokazy mody, gry planszowe i stolikowe, zajęcia ruchowe, minidyskoteke, i różnego rodzaju konkurencje sportowe.

Czytaj więcej: Wakacje z Kulturą w Piskorowicach

Dni Gminy Leżajsk 2019

Jest czas na pracę, jest czas na zabawę. Dni Gminy Leżajsk to już, choć dopiero kilkuletnia, ale tradycja. Tegoroczne świętowanie rozpoczął koncert ph. „Naszej Gminie”, w ramach którego odbył się Gminny Przegląd Pieśni Biesiadnej. Na plenerowej scenie na stadionie sportowym w Piskorowicach wystąpiło 12 zespołów

Czytaj więcej: Dni Gminy Leżajsk 2019

Niedziela Palmowa w Piskorowicach

Stało się już tradycją że zbieramy się pod Ośrodkiem Kultury w Piskorowicach i wspólnie idziemy do kościoła parafialnego. Każdy bierze ze sobą palmę, którą wcześniej samodzielnie przygotował. Przed kościołem wita nas ksiądz proboszcz. Wspólnie z innymi uczestniczymy w Eucharystii Niedzieli Palmowej. Na końcu wspólne zdjęcie z księdzem proboszczem.

Czytaj więcej: Niedziela Palmowa w Piskorowicach

Dzień Seniora w Piskorowicach

27 stycznia 2019 roku jak to już jest zwyczajem w okresie poświątecznym w okolicy dnia Babci i Dziadka do Ośrodka Kultury w Piskorowicach przyszli Seniorzy na swoje święto. Wójt Gminy Leżajsk pan Krzysztof Sobejko i Sołtys Piskorowic pan Aleksander Dudek przywitali seniorów kierując do nich ciepłe słowa, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego pan Karol Ożóg też złożył Seniorom życzenia.

Czytaj więcej: Dzień Seniora w Piskorowicach