GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Warsztaty szydełkowania w Wierzawicach

15 lutego 2021 r. w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyły się warsztaty szydełkowania prowadzone przez panią Anielę Nyc - artystkę ludową. Warsztaty mają na celu nauczyć podstaw szydełkowania - krok po kroku, jak również uczestnicy warsztatów mogą podszkolić swoje umiejętności pracy na szydełku. Nauka może być łatwa i przyjemna, możemy stworzyć coś, co zachwyci innych. Warsztaty szydełkowania odbędą się 22 lutego 2021 r. w poniedziałek. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej: Warsztaty szydełkowania w Wierzawicach

Wakacyjna wycieczka rowerowa

7 sierpnia 2020 r. spod Ośrodka Kultury w Wierzawicach wyruszyła wycieczka rowerowa nad zalew do Brzózy Królewskiej najmłodszy uczestnik miał 5 lat, a najstarszy 79. Wszyscy doskonale poradzili sobie doskonale z pokonaniem trasy z Wierzawic do Brzózy Królewskiej. Pierwszy przystanek był w GOK w Giedlarowej.

Czytaj więcej: Wakacyjna wycieczka rowerowa

W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” - warsztaty patriotyczne w Wierzawicach

Żołnierze wyklęci to polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne. Żołnierze wykleci zwani są również Niezłomnymi. Przyszło im walczyć w wyjątkowo trudnej sytuacji, kiedy Polska została zdradzona przez sojuszników i oddana w szpony Stalina, a w starciu z wrogiem- potęgą sowieckiego imperium nie mieli żadnych szans.

Czytaj więcej: W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” - warsztaty patriotyczne w Wierzawicach

Teatr z Wierzawic z występem w Hucisku

16 lutego podczas uroczystości Dnia Seniora w Hucisku wystąpiła grupa teatralna z Wierzawic z przedst. "Wdowa na wydaniu". Dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich z Huciska a w szczególności pani Grażynie Buczkowskiej przewodniczącej koła za zaproszenie i miłe przyjęcie. Pozdrawiamy serdecznie organizatorów i mieszkańców Huciska. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzawicach za transport.

Czytaj więcej: Teatr z Wierzawic z występem w Hucisku

Walentynki w Wierzawicach

14 lutego w Bibliotece w Wierzawicach odbyły się "walentynkowe" warsztaty dla dzieci. Dzieci wykonywały serduszka, misie, kwiatki, które mogły podarować bliskiej osobie. W Polsce Walentynki obchodzone są zaledwie od kilku lat. Obchodzi je każdy bez względu na to, ile ma lat. Walentynkowe laurki, kwiatki, serduszka i drobne upominki nazywamy „Walentynką". 

Czytaj więcej: Walentynki w Wierzawicach

„Walentynka” – Warsztaty plastyczne dla dzieci w Wierzawicach`

Święto zakochanych w Ośrodku Kultury w Maleniskach przebiegało bardzo kolorowo i radośnie. Ośrodek Kultury w Maleniskach przy współpracy ze Szkołą Filialną zorganizował warsztaty plastyczne pod tytułem „Walentynka”. Zadaniem uczestników było wykonanie walentynkowej laurki. Dzieci miały do dyspozycji kolorowe kartki o różnej fakturze, brokatowe listki i złote cekiny.

Czytaj więcej: „Walentynka” – Warsztaty plastyczne dla dzieci w Wierzawicach`