GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Wakacje w Wierzawicach

Biblioteka i Ośrodek Kultury w Wierzawicach zapewniają dzieciom różnorodne zajęcia podczas trwania akcji: "Wakacje z Kulturą". Na kolejnych lipcowych zajęciach dzieci kolorowały letnie pejzaże, bawiły się kalambury, odpowiadały na zagadki książkowe i quizy. Pani Lucyna Murdzia zapoznała dzieci z najnowszymi książkami dla dzieci.

Czytaj więcej: Wakacje w Wierzawicach

Dyskoteka w Ośrodku Kultury w Wierzawicach

W czerwcu w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyła się dyskoteka dla dzieci. Impreza przebiegła w radosnej atmosferze. Uczestnicy rywalizowali w konkursie tańca z balonikiem i na gazecie. Były również zabawy w gorące krzesła, karetę, karaoke i wiele innych. Wszyscy dobrze się bawili, a na uczestników czekały słodycze i owoce. O oprawę muzyczną zadbał pan Tomasz Kwieciński.

Czytaj więcej: Dyskoteka w Ośrodku Kultury w Wierzawicach

Delegacja z Serbii w Wierzawicach

28 marca 2019 r. delegacja z Serbii gościła w Ośrodku Kultury w Wierzawicach. Delegacja zapoznała się z historią placówki i zespołach artystycznych działających przy OK. Zespół śpiewaczy "Wierzawianie" zaprezentował pieśni ludowe ze swego repertuaru, a KGW przygotowało tradycyjne potrawy między innymi pierogi na jagłach, za które otrzymało „Perłę” na Targach w Poznaniu.

Czytaj więcej: Delegacja z Serbii w Wierzawicach

Kruche maślane ciasteczka - zajęcia w Wierzawicach

Z okazji " Dnia Kobiet" w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyły się warsztaty kulinarne z cyklu" Mały Mistrz Kuchni"- kruche maślane różyczki.
Nie da się tego ukryć, że kobiety lubią dostawać kwiaty z przeróżnych powodów. Czują się wtedy wyjątkowe, otoczone opieką i czułością. Kwiaty pod postacią ciastek również potrafią umilić czas kobietom i małym kobietkom.

Czytaj więcej: Kruche maślane ciasteczka - zajęcia w Wierzawicach

Ferie w Wierzawicach

20.02.2019 w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyły sie zajęcia plastyczne pt."Jeże z włóczki". Jest to zwierzątko, które lubi chyba każdy. Ma jednak dwie zasadnicze wady: nie można go trzymać w domu i w zasadzie nie da się go pogłaskać.

Czytaj więcej: Ferie w Wierzawicach