GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Wakacje z Kulturą w Wierzawicach w pełni

Ciekawą propozycją ośrodka kultury i biblioteki w Wierzawicach na spędzenie wolnego czasu był dzień indiański. Dzieci poznały indiańskie legendy, wymyślały indiańskie stroje, wykonywały kolorowe przywieszki z koralików i amulety z przyniesionych kamyków. Dopełnieniem indiańskiego dnia było malowanie twarzy wzorując się na motywach indiańskich. W Bibliotece i w Ośrodku Kultury w Wierzawicach także w każdą środę lipca odbywają się zajęcia świetlicowe dla dzieci pozostających w domu podczas wakacji.

Czytaj więcej: Wakacje z Kulturą w Wierzawicach w pełni

Wycieczka rowerowa z OK w Wierzawicach

Dzieci lubiące spędzać czas na świeżym powietrzu wzięły udział w wycieczce rowerowej odwiedzając ciekawe miejsca w swojej miejscowości.
Wraz z pracownikami ośrodka kultury odwiedziły przydrożne kapliczki, pomnik upamiętniający zamordowanych żołnierzy w czasie I i II wojny światowej.
W powrotnej drodze podczas postoju dzieci zjadły orzeźwiające lody i bezpiecznie wróciły do swoich domów.

Spotkanie w Wierzawicach z wolontariuszką z USA

2 lipca odbyło się spotkanie w Ośrodku Kultury w Wierzawicach z wolontariuszką AISECU Rzeszów pod hasłem „Poznajemy kulturę naszych przyjaciół” ze Stanów Zjednoczonych, Turcji, Chin w ramach programu HEALTH+.
Na początku było wzajemne poznanie i oglądanie zdjęć o historii, kulturze i kuchni Stanów Zjednoczonych. Diana to amerykanka koreańskiego pochodzenia, jest studentką 3 roku medycyny, jej pasją jest podróżowanie i zapoznawanie się z kulturą, obyczajami oraz kuchnią innych krajów. Następnie zaprosiliśmy naszego gościa do odwiedzenia ciekawych miejsc znajdujących się w naszej okolicy.
Po zwiedzaniu przygotowaliśmy wspólnie obiad i przyszedł czas na pożegnanie i miłe wspomnienia.

Gminne Święto Przedszkolaka za nami!

przedszkoladaCzęsto zastanawiamy się co zrobić, by dziecko potrafiło cieszyć się z sukcesów, znało swoją wartość, ale także nauczyło się szlachetnej rywalizacji? Dobrym sposobem na wzmocnienie charakteru najmłodszych jest udział w konkursach. Zgodnie z tym założeniem w Ośrodku Kultury w Wierzawicach 16 maja 2018 r. odbył się VI Gminny konkurs recytatorski, piosenki i plastyczny pod patronatem Wójta Gminy Leżajsk.

Czytaj więcej: Gminne Święto Przedszkolaka za nami!