Bezalkoholowy festyn rodzinny w Biedaczowie

5.08.2018 r. Ośrodek Kultury  w Biedaczowie  zorganizował coroczny Bezalkoholowy festyn rodzinny. Impreza rozpoczęła się meczami piłkarskimi  młodzików  drużyn reprezentujących Biedaczów, Giedlarową, Żołynię i Grodzisko. W dalszej części swoje konkurencje i pokazy zaprezentowała miejscowa OSP. Dzieci bawił  teatr"Bazyl-Art"-zasponsorowany przez firmę 'Drewpan"-Sp.zoo. Bezpłatny plac zabaw  został z kolei  zasponsorowany przez  Urząd Gminy Leżajsk w ramach projektu "Zapobieganie patologiom wsród  dzieci i młodzieży". Również z tego projektu ufundowane zostały  nagrody dla dzieci biorących udział w konkursach i zawodach sprtawościowych. W części artystycznej wystąpiły dzieci i młodzież, ktore zaprezentowały wiązankę patriotycznych  melodii w setną rocznicę odzyskania niepodległości.Festyn zakończył się bezalkoholową dyskoteką pod gwiazdami.

Spotkanie opłatkowe w Biedaczowie

oplatek21.01.2018r. w Ośrodku Kultury w Biedaczowie odbyło się Parafialne Spotkanie Opłatkowe. Po odmówieniu wspólnej modlitwy przez Ks.Proboszcza Kazimierza Rojka, wszyscy podzielili się opłatkiem. W częsci artystycznej  dzieci zaprezentowały "Jasełka", a Schola Parafialna zaśpiewała wiązankę  kolęd i pastorałek. Na zakończenie zespół śpiewaczy "Olszynka" śpiewał wraz ze zgromadzonymi  gośćmi  tradycyjne  polskie  kolędy.

Czytaj więcej: Spotkanie opłatkowe w Biedaczowie

Dzień Seniora w Biedaczowie

senior13.01.2018r. w Ośrodku Kultury w Biedaczowie odbył się coroczny "Dzień seniora". Gośćmi spotkania byli: Wójt Gminy Krzysztof  Sobejko, Ks.Proboszcz Senior Szymon Nosal i Komendant OSP Tadeusz Matuszek. Na rozpoczęcie  uroczystości  Wójt  złożył życzenia  solenizantom obchodzącym  50-lecie zawarcia małżeństwa. W części artystycznej  wystapiły  dzieci:Artur Majkut-organy, Borys Szewc-klarnet i Szymon  Jagustyn-gitara-śpiew. Zespół  Śpiewaczy"Olszynka" zaśpiewał kolędy i pastorałki oraz zaprezentował scenkę kabaretową.

Czytaj więcej: Dzień Seniora w Biedaczowie

Mikołajkowe spotkanie z bajkopisarzem w Biedaczowie

bajki6.12.2017r. w Ośrodku  Kultury w Biedaczowie odbyło się "Mikołajkowe spotkanie z bajkopisarzem". Gościem była Pani Barbara Śnieżek - bajkopisarka i członek Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie. W ten szczególny dzień Świętego Mikołaja przybyły do nas dzieci klas 0-III Szkoły Podstawowej. Swoją obecnością zaszczyciły spotkanie również Panie: Krystyna Niemczyk - dyr.Gminnej Biblioteki Publicznej, Anna Karakuła-Biblioteka Publiczna w Biedaczowie oraz pedagodzy ze Szkoły Podstawowej.

Czytaj więcej: Mikołajkowe spotkanie z bajkopisarzem w Biedaczowie

Spotkanie z jesienią w Biedaczowie

jesień9.11.2017 r Ośrodek Kultury wraz z Bibloteką Publiczną zorganizował dla dzieci "Spotkanie z jesienią''. Uczestnikami były dzieci klas 0-1, które na spotkaniu słuchały bajek czytanych przez Panią biblotekarkę, ubierały wspólnie "Panią Jesień''w kolorowe liście i odwiedziły Biblotekę Publiczną. Tam mogły zapoznać się z książkami dla dzieci i poszperać w ciekawych bajkach. Na zakończenie dzieci wykonały wspólnie z instruktorką z OK sowę z papieru-symbol czytelników i otrzymały okolicznościowe biało-czerwone zapinki w związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości.