GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Piknik Rodzinny w Rzuchowie

W słoneczne popołudnie 12 sierpnia w Rzuchowie odbył się kolejny piknik rodzinny. Impreza zorganizowana została przez Koło Gospodyń Wiejskich, Sołtysa i Radę Sołecką z Rzuchowa we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Giedlarowej i Ośrodkiem Kultury w Rzuchowie. Spotkanie rozpoczęła pani Sołtys od powitania gości: pana w-ce Starosty Leżajskiego Zdzisława Leśko, ks. kanonika Wincentego Skrobacza, Przewodniczącego Rady Gminy p. Kazimierza Krawca, Skarbnika Urzędu Gminy p. Lucynę Bednarz ,dyrektora Szkoły Podstawowej w Piskorowicach p. Marcina Trojana, sołtysa sołectwa Piskorowic p. Aleksandra Dudka, delegacje Kół Gospodyń Wiejskich z Malenisk i Piskorowic oraz mieszkańców Rzuchowa i okolic.

Czytaj więcej: Piknik Rodzinny w Rzuchowie

Mam talent - zajęcia w OK w Rzuchowie

Kolejne dni zajęć wakacyjnych ubiegłego tygodnia /środa, czwartek/ upłynęły pod hasłem „Mam talent”. Dzieci ,które przyszły na zajęcia wzięły udział w pokazie swoich talentów. Nie zabrakło popisów sportowych, sprawnościowych, kulinarnych. Z wielkim zaangażowaniem prezentowały; układy taneczne na rolkach, z kółkiem hula hop, oraz przygotowały słodkie, przepyszne gofry dekorując je owocami. Po zakończeniu prezentacji swoich umiejętności dzieci brały udział w konkurencji pt. ”Polszczyzna” i zabawiały się wesoło w tańcu przy swoich ulubionych utworach muzycznych.

Wakacje z Kulturą w Rzuchowie

Za nami kilka dni wakacji pełne zabawy. Nie zabrakło wspaniałych wycieczek, spotkań z policjantami, gier, plastyki, konkurencji sportowych, dużo, dużo ruchu, śmiechu i wspaniałej zabawy. Zajęcia organizowane w Ośrodku Kultury mają na celu zapełnienie wolnego czasu dzieciakom, pokazanie im jak fajnie można bawić się w grupie. Zapraszamy na kolejne zajęcia.

Wycieczka z OK w Rzuchowie do Przychojca

3 lipca uczestniczyliśmy w wakacyjnej wycieczce. Odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne „Pod Lipą” w Przychojcu, gdzie braliśmy udział w zajęciach edukacyjnych zatytułowanych „Od ziarenka do bochenka”. W gospodarstwie czekały na nas liczne atrakcje: zwierzęta, tradycyjne wyroby spożywcze, zabawy na świeżym powietrzu. Mieliśmy możliwość zwiedzania zagrody, przygotowania ciasta na podpłomyki(proziaki),oglądania sprzętu związanego z obróbką zboża od siewu do pozyskania mąki, oraz paradę w strojach bajkowych.

Podkategorie