GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Wigilia Lasowiacka w Łętowni

15 grudnia 2019 r. delegacja KGW z Brzózy Królewskiej uczestniczyła w "Wigilii lasowiackiej" organizowanej przez Koło z Łętowni. Gospodarze spotkania zadbali o dekorację sali nawiązującą do dawnych zwyczajów świątecznych. Nie zabrakło też potraw, które w każdym domostwie były spożywane podczas wieczerzy wigilijnej. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie na to szczególne wydarzenie i staropolską gościnność.

Czytaj więcej: Wigilia Lasowiacka w Łętowni

Warsztaty świąteczne w Brzózie Królewskiej

W dniu 9 grudnia 2019 r. w Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej zapanowała niezwykła atmosfera. Zapachy dolatujące z kuchni przypominały wszystkim o zbliżających się świętach. To wszystko za sprawą dzieci, które podczas warsztatów kulinarnych robiły i piekły świąteczne ciasteczka. Własnoręczne wykonywanie i ozdabianie słodkich wypieków sprawiało wiele radości uczestnikom zajęć.

Czytaj więcej: Warsztaty świąteczne w Brzózie Królewskiej

Brzozaki z występem w Niwiskach

W dniu 30 listopada 2019 r. zespół Brzozoki wystąpił w Niwiskach podczas "XVII Biesiady u Hupki". Grupa gościła w tej miejscowości na zaproszenie Dyrektorki Gminnego Ośrodka Kultury i Bibliotek w Niwiskach, za które serdecznie dziękujemy. Pełna sala publiczności i gromkie oklaski to była wielka nagroda za trud włożony w przygotowanie występu. Jeszcze raz dziękujemy za miłe i bardzo gościnne przyjęcie oraz możliwość zwiedzenia dworku Hubki.

Czytaj więcej: Brzozaki z występem w Niwiskach

Brzozoki w Nosówce

Kolejny występ za nami. 17 listopada 2019 r. w Nosówce odbył się Dzień Seniora. W tym dniu na scenie wystąpił zespół Brzozoki z Brzózy Królewskiej, który jak zwykle rozbawił publiczność scenkami kabaretowymi i skocznymi piosenkami.

Czytaj więcej: Brzozoki w Nosówce