GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Brzozoki z występem w Woli Zgłobieńskiej

Niedzielne popołudnie 20 października 2019 r. zespół Brzozoki spędził w Woli Zgłobieńskiej na zaproszenie pani Małgorzaty Kot Dyrektor Lokalnego Ośrodka Kultury "Wspólnota" w Zgłobniu. W tym dniu brzózańska grupa wystąpiła dla zgromadzonych na sali seniorów, którzy obchodzili swoje święto. Zespół zaprezentował swój program wokalno- kabaretowo- taneczny. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie.

Czytaj więcej: Brzozoki z występem w Woli Zgłobieńskiej

Święto Pieczonego Ziemniaka w Brzózie Królewskiej

W dniu 22 września 2019 r. w Brzózie Królewskiej odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Organizatorami tego cyklicznego święta byli: Wójt Gminy Leżajsk, GOK, OK oraz KGW z Brzózy Królewskiej. Natomiast Partnerami w organizacji byli: Powiat Leżajski, Sołtys Brzózy Królewskiej wraz z Radą Sołecką, Towarzystwo Myśliwskie im. Św. Huberta w Leżajsku, Ochotnicza Straż Pożarna w Brzózie Królewskiej, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Brzóza Królewska, Zespół Szkół oraz Fundacja "Wolno marzyć".

Czytaj więcej: Święto Pieczonego Ziemniaka w Brzózie Królewskiej

Wernisaż pana Jana Grabarza w Brzózie Królewskiej

13 września 2019 r. w Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej miał miejsce wernisaż wystawy prac artysty rzeźbiarza pana Jana Grabarza pt. "Dom". Artysty nikt nie uczył tajników rzeźbienia w drewnie. W dzieciństwie przyglądał się jedynie pracy dziadka stolarza, który robił krzesła, stoły. I choć niby był tylko zwykłym rzemieślnikiem, to miał w sobie artystyczną duszę.

Czytaj więcej: Wernisaż pana Jana Grabarza w Brzózie Królewskiej