GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Delegacje z Brzózy Królewskiej z wizytą w Warszawie

Dzień 3 i 4 czerwiec 2019 r. na długo pozostanie w pamięci Koła Gospodyń Wiejskich z Brzózy Królewskiej, delegacji Ochotniczej Straży Pożarnej, zespołu Garaż Band oraz gości, którzy razem z nami w tym czasie odwiedzili Warszawę. W stolicy gościliśmy na zaproszenie Posła na Sejm RP Pana Mieczysława Miazgi, dzięki któremu mogliśmy odwiedzić między innymi Sejm RP.

Czytaj więcej: Delegacje z Brzózy Królewskiej z wizytą w Warszawie

Orkiestra Dęta na Gminnym Dniu Strażaka w Starym Mieście

W Gminie Leżajsk uroczystości Dnia Strażaka obchodzone były w Starym Mieście. W dniu 12 maja 2019 r. strażacy oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystej Mszy Św. sprawowanej w intencji druhów i ich rodzin. Tuż po niej wszyscy przemaszerowali na stadion, gdzie odbyła się strażacka majówka. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Strażacka Orkiestra Dęta z Brzózy Królewskiej.

Brzozoki z występem w Raniżowie

19 maja 2019 r. zespół Brzozoki wystąpił na "Majówce 50+" w Raniżowie organizowanej przez tamtejsze KGW, które dopiero od grudnia ubiegłego roku prowadzi swoją działalność. Brzózańska grupa zabawiała przybyłych na spotkanie seniorów nie tylko śpiewem, ale i scenkami kabaretowymi oraz tańcem. Oklaski miłej publiczności dodawały ochoty do występowania. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i wielką gościnność oraz życzymy sukcesów i dalszej chęci do działania na rzecz społeczności.

Czytaj więcej: Brzozoki z występem w Raniżowie

Delegacja USA w Brzózie Królewskiej

Przez cały tydzień w Gminie Leżajsk gościła delegacja z USA. Jej członkowie mieli możliwość odwiedzić kilka miejscowości, między innymi i Brzózę Królewską. Goście odwiedzili również nasz Ośrodek Kultury, gdzie mogli skosztować staropolskich przysmaków przygotowanych przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich oraz obejrzeć występy Młodzieżowego Zespołu Tańca Ludowego Zagrodzianie, zespołu Brzozoki oraz grupy Garaż Band. Wielką atrakcją dla przybyłych członków delegacji okazały się warsztaty robienia pierogów. Wszyscy chcieli poznać tajniki robienia tej popularnej w Polsce potrawy.

Czytaj więcej: Delegacja USA w Brzózie Królewskiej