GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Brzozoki z występem w Mechowcu gm. Dzikowiec

26 stycznia 2019 r. zespół Brzozoki po raz kolejny w tym roku wystąpił na scenie. Tym razem grupa gościła ze swoim repertuarem w Mechowcu w Gminie Dzikowiec, gdzie swoje święto obchodzili seniorzy. Występ zespołu spotkał się z radosnym przyjęciem i został nagrodzony gromkimi brawami. Dziękujemy pani Bogumile Kosiorowskiej Dyrektor SCK w Dzikowcu oraz pani Wiesławie za zaproszenie do współpracy i za miłe przyjęcie.

Czytaj więcej: Brzozoki z występem w Mechowcu gm. Dzikowiec

Koncert kolęd w Brzózie Królewskiej

Jednym z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych jest śpiewanie kolęd. Chyba żaden z narodów nie może się pochwalić takim bogactwem tych pieśni jak naród polski. Większość z nich to przekazywane przez tradycję utwory, których autorów na próżno szukać wśród znanych poetów. W kolędach z pewnością odnaleźć można czystą poezję, najpiękniejsze pomysły muzyczne, ale również wiele śladów dawnych polskich obyczajów.

Czytaj więcej: Koncert kolęd w Brzózie Królewskiej

Brzozoki w Filharmonii i na kolędowaniu w Sarzynie

20 stycznia 2019 r. na zaproszenie pani Anny Kuranty i Stowarzyszenia Ludowego "Sarzynioki" zespół Brzozoki gościł z kolędą w Sarzynie na "Sebastianowym kolędowaniu". Dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie. W tym samym dniu KGW z Brzózy Królewskiej miało okazję zaprezentować przygotowane przez siebie potrawy w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Pierogi, kapusta z olejem lnianym, śledzie z cebulką szybko zniknęły ze stołu.

Czytaj więcej: Brzozoki w Filharmonii i na kolędowaniu w Sarzynie

Jasełka w OK w Brzózie Królewskiej

Jasełka to widowiska o charakterze religijnym, tradycyjnie organizowane w okresie świąt Bożego Narodzenia. W dniu 16 stycznia 2019 r. takie przedstawienie w wykonaniu teatrzyku Bagatelka mogły obejrzeć dzieci w Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej. Dziękujemy naszym aktorom za piękną grę na scenie, dzieciom i ich opiekunom za liczne przybycie, a Dyrektorowi Zespołu szkół za współpracę.

Czytaj więcej: Jasełka w OK w Brzózie Królewskiej

Brzozoki we Lwowie

W dniu 11, 12 i 13 stycznia 2019 r. zespół Brzozoki z Brzózy Królewskiej wziął udział w konkursie kolęd organizowanym przez Lwowskie Centrum Twórczości. Przez dwa dni jury oceniało występy 126 grup kolędniczych, spośród których wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Czytaj więcej: Brzozoki we Lwowie

Zespoły z Brzózy Królewskiej na WOŚP

13 stycznia 2019 r. już po raz 27 odbył się Finał WOŚP. Jest to jednodniowa, największa w Polsce zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Odbywają się wtedy między innymi liczne koncerty podczas, których kwestują wolontariusze. W programie Finału WOŚP w Leżajsku wzięła udział Strażacka Orkiestra Dęta z Brzózy Królewskiej wraz z Mażoretkami.

Czytaj więcej: Zespoły z Brzózy Królewskiej na WOŚP