GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Brzózański pieróg jaglany z prestiżową nagrodą

Jeszcze jedna wspaniała wiadomość dotarła do Ośrodka Kultury na zakończenie roku. Brzózański pieróg jaglany zgłoszony przez Koło Gospodyń Wiejskich do ogólnopolskiego konkursu "Polska Wieś Smakuje" organizowanego przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zajął III miejsce. To ogromna radość, że ten nasz lokalny przysmak zdobył takie uznanie w skali całego kraju.

Czytaj więcej: Brzózański pieróg jaglany z prestiżową nagrodą

Kurs animatora w LOWE

Przez dwa dni trwał kurs animatora zabaw organizowany w nowo powstałym Lokalnym Ośrodku Wiedzy i Edukacji z siedzibą w Dębnie. Udział w szkoleniu wzięła między innymi p. Zofia Woś z Ośrodka Kultury w Brzózie Królewskiej. Było interesująco i intensywnie. Certyfikat zdobyty. Nabyte umiejętności na pewno się przydadzą. Składamy podziękowania dla prowadzących za ciekawą formę szkolenia, a gospodarzom za miłe przyjęcie.

Czytaj więcej: Kurs animatora w LOWE

Robotyka w Brzózie Królewskiej

Wszyscy wiedzą, że przyszłość to roboty, komputery i automatyzacja. Dlatego też Strażacka Orkiestra Dęta w Brzózie Królewskiej przy wsparciu Ośrodka Kultury przygotowała ofertę wyjątkowych zajęć z robotyki i programowania dla dzieci - "RoboGiganci - aktywizacja dzieci z obszarów wiejskich", podczas których instruktor pan Przemysław Nycz wprowadza uczestników warsztatów w niezwykły świat nowoczesnych technologii i futurystycznych maszyn.

Czytaj więcej: Robotyka w Brzózie Królewskiej