GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Rozdanie nagród w konkursie na najpiękniejszy wiersz lub modlitwę do Jana Pawła II

W dniu ‪19 października odbyło się rozdanie nagród w konkursie na najpiękniejszy wiersz lub modlitwę do Jana Pawła II Ph. „TOTUS TUUS – Cały Twój”. Honorowy Patronat nad konkursem objęli Starosta Leżajski oraz Wójt Gminy Leżajsk.
Dzięki wsparciu dobrych ludzi, mogliśmy nagrodzić wszystkich uczestników konkursu.

Czytaj więcej: Rozdanie nagród w konkursie na najpiękniejszy wiersz lub modlitwę do Jana Pawła II

Dożynki Wiejskie w Dębnie

Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. Dożynki mają długą tradycję na ziemiach polskich. Wieniec dożynkowy nazywany był „plonem” i uosabiał wszystkie zebrane plony i urodzaj. W Dębnie w dniu 15 sierpnia mieszkańcy dziękowali Panu Bogu za tegoroczne plony.

Czytaj więcej: Dożynki Wiejskie w Dębnie

Święto Wsi Dębno za nami!

W dniu 19.07.2020 na placu przy Ośrodku Kultury w Dębnie odbyło się Święto Wsi Dębno. Wydarzenie to współorganizowane przez GOK Gminy Leżajsk, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno, Ośrodek Kultury w Dębnie oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Dębnie uświetniły występy: Zespołu Śpiewaczego DĘBNIANIE, Zespołu CANTILENAE, Zespołu Śpiewaczo-obrzędowego BRZOZOKI z Brzózy Królewskiej oraz Solistek STUDIA PIOSENKI działającego przy Ośrodku Kultury w Dębnie.

Czytaj więcej: Święto Wsi Dębno za nami!

Wakacje z Kulturą w Dębnie

Na początku lipca w Ośrodku Kultury w Dębnie odbyły się Wakacje z Kulturą. Dzieci podczas zajęć miały możliwość poznać ciekawe gry i zabawy ruchowe oraz zabawy z chustą animacyjną. Pani z Koła Gospodyń Wiejskich w Dębnie odwiedziła Ośrodek Kultury, by nauczyć dzieci jak robić piękne i kolorowe kwiaty z krepiny.

Czytaj więcej: Wakacje z Kulturą w Dębnie

Tłusty czwartek w Dębnie

Dnia 13.02.2020 r. do Ośrodka Kultury w Dębnie zaglądnęła gromadka głodomorków ze świetlicy szkolnej z Zespołu Szkół w Dębnie wraz z opiekunką Panią Haliną Cebula. Wspólnymi siłami przygotowaliśmy ciasto na gofry, które po wypieczeniu dzieci samodzielnie ozdabiały słodkościami i owocami.

Czytaj więcej: Tłusty czwartek w Dębnie

Walentynkowe warsztaty plastyczne w Dębnie

14 luty to święto miłości, z tej okazji z dziećmi tworzyliśmy własnoręcznie robione kartki - od serca dla serca. Dla mamy, dla taty, dla siostry, dla brata lub dla Pani Nauczycielki, dzieci wręczyły je temu kogo darzą szczególną sympatią.
Dzieci dostały wcześniej przygotowane małe serduszka z gipsu, które mogły pomalować wedle własnego pomysłu i wręczyć wraz z kartką dla swojej sympatii.

Czytaj więcej: Walentynkowe warsztaty plastyczne w Dębnie

Delegacja z Bośni i Hercegowiny oraz USA w Dębnie

W dniu 16.01.2020 r. mieliśmy przyjemność gościć delegacje z Bośni i Hercegowiny oraz Stanów Zjednoczonych. Nasze spotkanie rozpoczął mecz samorządowców Polska - Bośnia i Hercegowina. Po jego zakończeniu przenieśliśmy się do Ośrodka Kultury, gdzie Koło Gospodyń Wiejskich przy pomocy Zespołu Cantilenae oraz Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dębno zadbało o podniebienia naszych gości.

Czytaj więcej: Delegacja z Bośni i Hercegowiny oraz USA w Dębnie

Koncert Kolęd w Dębnie

W dniu 19.01.2020 w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dębnie odbył się koncert kolęd. Najpiękniejsze polskie kolędy zaśpiewali: przedszkolaki i młodzież z Zespołu Szkół w Dębnie, soliści ze STUDIA PIOSENKI działającego przy Ośrodku Kultury w Dębnie, Zespół CANTILENAE, Zespół Śpiewaczy DĘBNIANIE, trio wiolonczelowe oraz Chór mieszany MICHAEL z Kańczugi.

Czytaj więcej: Koncert Kolęd w Dębnie

Solistki ze STUDIA PIOSENKI z OK w Dębnie na Festiwalu kolęd i pastorałek w Wierzawicach

W dniu 10.01.2020 r. solistki ze STUDIA PIOSENKI działającego przy Ośrodku Kultury w Dębnie wzięły udział w konkursie wokalnym kolęd i pastorałek w Wierzawicach. Do Dębna żadna z nich nie wróciła z pustymi rękami.
Zajęte miejsca i nagrody zdobyte podczas konkursu jeszcze bardziej zmotywowały je do dalszej pracy.

Czytaj więcej: Solistki ze STUDIA PIOSENKI z OK w Dębnie na Festiwalu kolęd i pastorałek w Wierzawicach

W Dębnie zapachniało świętami

Dnia 12 grudnia w Ośrodku Kultury dzieci z przedszkola oraz ze świetlicy z Zespołu Szkół w Dębnie piekły pierniczki. Dzieci samodzielnie zrobiły ciasto, rozwałkowały je oraz wykroiły formy. Najprzyjemniejsze oczywiście, oprócz jedzenia pierniczków, było ich dekorowanie. Na choince w Ośrodku Kultury zawisło kilka pierniczków przyozdobionych przez dzieci, reszta została oczywiście zjedzona.

Czytaj więcej: W Dębnie zapachniało świętami

Narodowe Czytanie w Dębnie

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.

Czytaj więcej: Narodowe Czytanie w Dębnie