GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Warsztaty plastyczne w OK w Dębnie

W dniu 11 października w Ośrodku Kultury w Dębnie odbyły się warsztaty plastyczne, w których uczestniczyły dzieci z świetlicy szkolnej wraz z opiekunami Panią Haliną Cebula oraz Panią Magdaleną Wojtyna. Dzieci podczas warsztatów wykonywały piękne, własnoręcznie robione laurki dla nauczycieli, według własnego pomysłu, które wręczyły w Dzień Nauczyciela swoim ulubionym nauczycielom. Warsztaty odbyły się przy współpracy z Zespołem Szkół w Dębnie oraz Biblioteką Publiczną w Dębnie.

Dożynki wiejskie w Dębnie

Dożynki wiejskie w sołectwie Dębno odbyły się dnia 15 sierpnia w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a u nas w kraju znane pod nazwą Matki Boskiej Zielnej.
Tradycyjnie z pod Ośrodka Kultury wyruszył barwny korowód delegacji rolników, Kombinatu Rolniczego i Koła Gospodyń, którzy przemierzyły drogę ze śpiewem do kościoła parafialnego. 

Czytaj więcej: Dożynki wiejskie w Dębnie

Zespół Cantilenae na Przeglądzie Piosenki Biesiadnej w Tryńczy

W niedzielne popołudnie dnia 14 lipca 2019 r. na placu rekreacyjnym obok Urzędu Gminy w Tryńczy odbył się XII Regionalny Przegląd Piosenki Biesiadnej i Gawędy. W bieżącym roku w biesiadzie wziął udział zespół „CANITILEANE” działający przy Ośrodku Kultury w Dębnie, który zajął III miejsce w dziedzinie: zespoły wokalno-instrumentalne. Było to ogromne wyróżnienie dla zespołu.

Czytaj więcej: Zespół Cantilenae na Przeglądzie Piosenki Biesiadnej w Tryńczy

Piknik Rodzinny w Dębnie

Dnia 9 czerwca 2019r w Dębnie zgodnie z wieloletnią tradycją , odbył się już 14 Piknik Rodzinny. Organizatorem pikniku jest Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno, Zespół Szkół w Dębnie, Gminny Ośrodek Kultury zapewnił scenę. Ośrodek Kultury w Dębnie też włączył się w przygotowanie w porozumieniu z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Leżajsku zorganizował konkurs dla dzieci z cennymi nagrodami, za co sponsorowi serdecznie dziękujemy, a KGW przygotowało obiad dla zespołów tanecznych z Ukrainy. 

Czytaj więcej: Piknik Rodzinny w Dębnie

Koncert Maryjny w Dębnie

W dniu 23 maja 2019r w Kościele Parafialnym w Dębnie odbył się Koncert Pieśni Maryjnych. Koncert ten dedykowaliśmy naszym mamom z okazji zbliżającego się święta Dnia Matki. Bycie Matką to najcięższa praca, największa odpowiedzialność i najpiękniejsze co może się przydarzyć. 

Czytaj więcej: Koncert Maryjny w Dębnie

Warsztaty kulinarne w Dębnie

W dniu 15 maja 2019 r. w Ośrodku Kultury w Dębnie odbyły się warsztaty kulinarne, w których uczestniczyły dzieci z świetlicy szkolnej wraz z swoim opiekunem Panią Haliną Cebula. Na tych warsztatach dzieci własnoręcznie przygotowały pizzę dla siebie. Zajęcia takie podobają się dzieciom i chętnie w nich uczestniczą.

Czytaj więcej: Warsztaty kulinarne w Dębnie