GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Dzień Seniora w Starym Mieście

W Starym Mieście Dzień Seniora od lat świętowany jest bardzo uroczyście. Tak też było 12 stycznia 2020 r., kiedy to najstarsi mieszkańcy spotkali się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej. Przybyli również zaproszeni goście: Ks. Proboszcz Jan Warchał, Wicewójt Bolesław Pawlus, Dyrektor GOK Marek Krauz, Dyrektor Szkoły Jan Kuczek, Radny Łukasz Płoszaj, Sołtys Marian Pędziwiatr oraz KGW z Malenisk.

Czytaj więcej: Dzień Seniora w Starym Mieście

Adrianna Dolecka i Tomasz Ciryt na SAP Word Cup Boogie Woogie

W dniu 08.12.2019 para taneczna Klubu Maraton Boogie Giedlarowa Adrianna Dolecka i Tomasz Ciryt uczestniczyła w zawodach SAP Word Cup Boogie Woogie w Zielonej Górze. Po całodziennej rywalizacji najlepszych europejskich par tanecznych wywalczyli 4 miejsce w kategorii junior. Zespół Maraton Boogie działa przy Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Leżajsk oraz Zespole Szkół w Giedarowej, a prowadzą go Jolanta i Andrzej Ciryt.

Czytaj więcej: Adrianna Dolecka i Tomasz Ciryt na SAP Word Cup Boogie Woogie

Przegląd Zespołów Tanecznych Pasikonik 2019 w Mielcu

22 listopada 2019 roku Zespół Maraton Boogie Giedlarowa oraz grupa młodsza Boogie Mini uczestniczyła w Międzywojewódzkim XVIII Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Pasikonik” w Mielcu. W Przeglądzie wystąpiło ponad 40 zespołów tanecznych w III kategoriach wiekowych, prezentując różne formy taneczne (min. modern, jazz, hip-hop, disco-dance, taniec towarzyski – inscenizacje i etiudy taneczne). 

Czytaj więcej: Przegląd Zespołów Tanecznych Pasikonik 2019 w Mielcu

Koncert Dobroczynny w Giedlarowej

Podczas niedzielnego Koncertu Dobroczynnego „Z dobroci serca” oraz zbiórki, licytacji i kiermaszu na rzecz rodziny Tymoteusza Jarmuziewicza z Brzózy Królewskiej, zorganizowanych przez GOK Gminy Leżajsk, udało się zebrać kwotę 12 200,00 złotych. Ponadto swoje wsparcie rodzinie zadeklarował Wójt Gminy Leżajsk pan Krzysztof Sobejko oraz przedsiębiorcy z Huciska: nieodpłatnie usługi brukarskie wykona PPHU Loryś, a firma pana Sławomira Lecha meble kuchenne.

Czytaj więcej: Koncert Dobroczynny w Giedlarowej

Koncert jazzowy w Giedlarowej

Podkarpacka Jesień Jazzowa organizowana jest przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest promocja muzyki improwizowanej oraz ukazanie szerszej publiczności aktywnych koncertowo ośrodków kultury województwa podkarpackiego.

Czytaj więcej: Koncert jazzowy w Giedlarowej

Swingowa Jesień w Giedlarowej

W październikową niedzielę na zaproszenie Zespołu Tanecznego Maraton Boogie do Giedlarowej przyjechały najlepsze polskie pary taneczne boogie woogie. 27.10.2019 roku na parkiecie hali Zespołu Szkół w Giedlarowej rozpoczęli rywalizację tancerze w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Boogie Woogie pod Patronatem Krzysztofa Sobejko Wójta Gminy Leżajsk i Marka Śliża Starosty Powiatu Leżajskiego.

Czytaj więcej: Swingowa Jesień w Giedlarowej

Nagroda Powiatu Leżajskiego dla Stanisławy Wach

W dniu 16 października 2019 roku w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku miała miejsce uroczystość wręczania Nagród Powiatu Leżajskiego w dziedzinie kultury. Pani Stanisława to społeczniczka lokalna, animatorka życia kulturalnego z Brzózy Królewskiej, kochająca rodzime tradycje, była członkini brzózańskiego Koła Gospodyń Wiejskich i Zespołu Śpiewaczo - Obrzędowego „Brzozoki”, działającego pod patronatem GOK Gminy Leżajsk.

Czytaj więcej: Nagroda Powiatu Leżajskiego dla Stanisławy Wach

Kolejny Jarmark Kulturalny "Na Michała" za nami!

Za nami kolejne uroczyste obchody „Na Michała”, które odbyły się 29 września w Giedlarowej i zbiegły się z odpustem parafialnym. Wydarzenie to, współorganizowane przez GOK Gminy Leżajsk i Parafię pw. Św. Michała Archanioła, uświetniły występy: Zespołu Pieśni i Tańca "Rzeszowiacy'' z Mielca, Zespołu "Maraton Boogie", Zespołu Folklorystycznego "Folusz", Kabaretu "Wrzuć na luz" z Brzózy Królewskiej oraz zespołów z Ukrainy: Szczyrczanka i Oksamyt.

Czytaj więcej: Kolejny Jarmark Kulturalny "Na Michała" za nami!

Tornister Pełen Uśmiechów

25 sierpnia na stadionie sportowym w Giedlarowej odbył się uroczysty finał 11. edycji ogólnopolskiej akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” zorganizowany wspólnie z Caritas oraz Gminą Leżajsk. W świętowaniu wzięli udział mieszkańcy gminy oraz goście i dzieci, oczekujące wyprawek szkolnych. 

Czytaj więcej: Tornister Pełen Uśmiechów