GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

MAMO, MAMO, CO CI DAM…. – warsztaty plastyczne dla przedszkolaków w Giedlarowej

16 maja w Ośrodku Kultury w Giedlarowej odbyło się spotkanie z przedszkolakami. Dzieci wraz z opiekunkami i instruktorką z OK własnoręcznie przygotowały dla swoich mam piękne laurki z okazji zbliżającego się święta – Dnia Matki. Na laurkach znalazł się bukiet kolorowych, serduszkowych kwiatków, w środku zaś życzenia. Dziękujemy wszystkim najmilszym za odwiedziny i zapraszamy na kolejne zajęcia!

Czytaj więcej: MAMO, MAMO, CO CI DAM…. – warsztaty plastyczne dla przedszkolaków w Giedlarowej

„Pogranicze dawniej i dziś” – impreza plenerowa w Tyczynie

19 maja w Tyczynie odbyła się impreza plenerowa pod hasłem „POGRANICZE DAWNIEJ I DZIŚ”. Była to impreza w tyczyńskim parku, przy zabytkowym pałacu Wodzickich,
w ramach wspólnego projektu powiatu rzeszowskiego i Svidnika.  W trakcie wydarzenia uczestnicy mogli zapoznać się z historycznymi fotografiami strojów ludowych z regionu rzeszowskiego.

Czytaj więcej: „Pogranicze dawniej i dziś” – impreza plenerowa w Tyczynie

Kwietniowe Harce Teatralne za nami!

W dniu 25 kwietnia 2019 r. GOK w Giedlarowej po raz dwudziesty siódmy zorganizował Powiatowy Przegląd Teatrzyków Dziecięcych pn: „Kwietniowe Harce Teatralne". Na kilka godzin dziecięca publiczność przeniosła się w krainę baśni, by móc obejrzeć interpretacje 6 inscenizacji w wykonaniu teatrzyków: z Biedaczowa, Brzózy Królewskiej, Giedlarowej, Piskorowic, Wierzawic i Chałupek Dębniańskich.

Czytaj więcej: Kwietniowe Harce Teatralne za nami!

"Świat w walizce" dla niepełnosprawnych

W dniu 25 marca w Giedlarowej artyści Teatru Muzycznego "Broadway" wystąpili ze spektaklem "Świat w walizce" dla prawie 200 osób niepełnosprawnych - podopiecznych placówek z terenu powiatu leżajskiego oraz Oleszyc. To nowe przedsięwzięcie GOK Gminy Leżajsk zdobyło już serca wielu widzów z terenu naszej gminy. Cieszymy się, że tym razem mogliśmy uprzyjemnić czas takich niezwykłych widzów, którzy już po raz trzeci skorzystali z naszej oferty i przybyli do giedlarowskiego GOK-u.

Czytaj więcej: "Świat w walizce" dla niepełnosprawnych

Gminny Dzień Kobiet w Giedlarowej

28 lutego roku w Ośrodku Kultury w Giedlarowej odbyły się uroczyste obchody Gminnego Dnia Kobiet. W części oficjalnej Wójt Gminy Leżajsk pan Krzysztof Sobejko wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Leżajsk panem Kazimierzem Krawcem złożyli okolicznościowe życzenia i przy wsparciu panów obecnych na uroczystości wręczyli upominki wszystkim obecnym Paniom.

Czytaj więcej: Gminny Dzień Kobiet w Giedlarowej

Promocja książki i filmu o Gminie Leżajsk

W dniu 19 lutego odbyło się spotkanie promujące film i książkę o Gminie Leżajsk wydanych w ramach projektu przez Stowarzyszenie "Zrzeszenie Pasjonatów Kultury Gminy Leżajsk". Swoją obecnością zaszczyciło wielu znamienitych gości - przedstawicieli władz samorządowych, instytucji i organizacji działających na terenie gminy i powiatu. Każdy z uczestników spotkania otrzymał pamiątkowy egzemplarz publikacji pt. "Gmina Leżajsk. Czym chata bogata...".

Czytaj więcej: Promocja książki i filmu o Gminie Leżajsk

Dzień Seniora w Hucisku

Dzień Seniora to szczególne święto ludzi starszych, którym niewątpliwie należny się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość, jakim obdarowują młodsze pokolenia. Seniorzy to bogata skarbnica wiedzy i życiowej mądrości , której nabywa się z upływem lat.
13. 01. 2019 Koło Gospodyń Wiejskich w Hucisku przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Giedlarowej oraz sołtysem i radnym wsi Hucisko kolejny już raz zorganizowało specjalną uroczystość poświęconą seniorom z Huciska.

Czytaj więcej: Dzień Seniora w Hucisku

Rekordowa zbiórka w czasie Koncertu Charytatywnego w Giedlarowej

Podczas niedzielnego Koncertu Charytatywnego oraz zbiórki, licytacji i kiermaszu na rzecz Wiktorii Niemczyk z Giedlarowej chorej na mukowiscydozę zorganizowanych przez GOK Gminy Leżajsk udało się zebrać i przekazać rodzicom dziewczynki rekordową kwotę 33 831,56 zł! Ponadto Zarząd i Pracownicy Spółki Stare Miasto-Park wsparli dziewczynkę kwotą 2 tys. złotych, a Wójt Gminy Leżajsk pan Krzysztof Sobejko i Dyrektor GOPS pani Ewa Kania przekazali bon rehabilitacyjny na kwotę 2 tys. zł.

Czytaj więcej: Rekordowa zbiórka w czasie Koncertu Charytatywnego w Giedlarowej