GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Nagroda Powiatu Leżajskiego dla Stanisławy Wach

W dniu 16 października 2019 roku w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku miała miejsce uroczystość wręczania Nagród Powiatu Leżajskiego w dziedzinie kultury. Pani Stanisława to społeczniczka lokalna, animatorka życia kulturalnego z Brzózy Królewskiej, kochająca rodzime tradycje, była członkini brzózańskiego Koła Gospodyń Wiejskich i Zespołu Śpiewaczo - Obrzędowego „Brzozoki”, działającego pod patronatem GOK Gminy Leżajsk.

Czytaj więcej: Nagroda Powiatu Leżajskiego dla Stanisławy Wach

Kolejny Jarmark Kulturalny "Na Michała" za nami!

Za nami kolejne uroczyste obchody „Na Michała”, które odbyły się 29 września w Giedlarowej i zbiegły się z odpustem parafialnym. Wydarzenie to, współorganizowane przez GOK Gminy Leżajsk i Parafię pw. Św. Michała Archanioła, uświetniły występy: Zespołu Pieśni i Tańca "Rzeszowiacy'' z Mielca, Zespołu "Maraton Boogie", Zespołu Folklorystycznego "Folusz", Kabaretu "Wrzuć na luz" z Brzózy Królewskiej oraz zespołów z Ukrainy: Szczyrczanka i Oksamyt.

Czytaj więcej: Kolejny Jarmark Kulturalny "Na Michała" za nami!

Tornister Pełen Uśmiechów

25 sierpnia na stadionie sportowym w Giedlarowej odbył się uroczysty finał 11. edycji ogólnopolskiej akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” zorganizowany wspólnie z Caritas oraz Gminą Leżajsk. W świętowaniu wzięli udział mieszkańcy gminy oraz goście i dzieci, oczekujące wyprawek szkolnych. 

Czytaj więcej: Tornister Pełen Uśmiechów

Folusz z występem na Dniach Gminy

Tegoroczne lato wyjątkowo sprzyjało organizacji imprez plenerowych. W dniach 13-14 lipca w Piskorowicach odbyły się Dni Gminy Leżajsk. Całe wydarzenie podzielone zostało na dwie części: sobotnią – dedykowaną Amatorskim Zespołom Artystycznym z terenu gminy, oraz niedzielną – w czasie której odbył się przegląd Orkiestr Dętych z Podkarpacia - oraz koncert gwiazdy światowego formatu – Golec uOrkiestry.

Czytaj więcej: Folusz z występem na Dniach Gminy

MAMO, MAMO, CO CI DAM…. – warsztaty plastyczne dla przedszkolaków w Giedlarowej

16 maja w Ośrodku Kultury w Giedlarowej odbyło się spotkanie z przedszkolakami. Dzieci wraz z opiekunkami i instruktorką z OK własnoręcznie przygotowały dla swoich mam piękne laurki z okazji zbliżającego się święta – Dnia Matki. Na laurkach znalazł się bukiet kolorowych, serduszkowych kwiatków, w środku zaś życzenia. Dziękujemy wszystkim najmilszym za odwiedziny i zapraszamy na kolejne zajęcia!

Czytaj więcej: MAMO, MAMO, CO CI DAM…. – warsztaty plastyczne dla przedszkolaków w Giedlarowej

„Pogranicze dawniej i dziś” – impreza plenerowa w Tyczynie

19 maja w Tyczynie odbyła się impreza plenerowa pod hasłem „POGRANICZE DAWNIEJ I DZIŚ”. Była to impreza w tyczyńskim parku, przy zabytkowym pałacu Wodzickich,
w ramach wspólnego projektu powiatu rzeszowskiego i Svidnika.  W trakcie wydarzenia uczestnicy mogli zapoznać się z historycznymi fotografiami strojów ludowych z regionu rzeszowskiego.

Czytaj więcej: „Pogranicze dawniej i dziś” – impreza plenerowa w Tyczynie

Kwietniowe Harce Teatralne za nami!

W dniu 25 kwietnia 2019 r. GOK w Giedlarowej po raz dwudziesty siódmy zorganizował Powiatowy Przegląd Teatrzyków Dziecięcych pn: „Kwietniowe Harce Teatralne". Na kilka godzin dziecięca publiczność przeniosła się w krainę baśni, by móc obejrzeć interpretacje 6 inscenizacji w wykonaniu teatrzyków: z Biedaczowa, Brzózy Królewskiej, Giedlarowej, Piskorowic, Wierzawic i Chałupek Dębniańskich.

Czytaj więcej: Kwietniowe Harce Teatralne za nami!

"Świat w walizce" dla niepełnosprawnych

W dniu 25 marca w Giedlarowej artyści Teatru Muzycznego "Broadway" wystąpili ze spektaklem "Świat w walizce" dla prawie 200 osób niepełnosprawnych - podopiecznych placówek z terenu powiatu leżajskiego oraz Oleszyc. To nowe przedsięwzięcie GOK Gminy Leżajsk zdobyło już serca wielu widzów z terenu naszej gminy. Cieszymy się, że tym razem mogliśmy uprzyjemnić czas takich niezwykłych widzów, którzy już po raz trzeci skorzystali z naszej oferty i przybyli do giedlarowskiego GOK-u.

Czytaj więcej: "Świat w walizce" dla niepełnosprawnych