GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Koncert kolęd w Piskorowicach

W święto Trzech Króli w Kościele parafialnym w Piskorowicach odbył się koncert „ Kolędo leć, światu pokój nieś”. W klimatycznej scenerii kolędy, pastorałki wykonali: schola wychowanków ks. proboszcza Mariusza Kilara działająca przy kościele parafialnym, dzieci ze Szkoły Podstawowej klas 0 – III pod okiem Pani Sylwii Tara, soliści: Magdalena Okruch, Klaudia Ordecha, Karolina Kowalczyk, ks. proboszcz oraz zespół „Talia” z akompaniamentem akordeonowym pana Kazimierza Ćwikły.

Czytaj więcej: Koncert kolęd w Piskorowicach

Spotkanie z poetą Stanisławem Kornasiewiczem w Piskorowicach

We wtorek 17 grudnia w Ośrodku Kultury w Piskorowicach zaroiło się od dzieci i młodzieży, która mogła spotkać się z poetą z Leżajska Panem Stanisławem Kornasiewiczem. Uczestnicy mogli posłuchać wierszy i bajek pisanych przez poetę, osobiście przez niego czytanych. Można było też zadawać pytania i chwilę porozmawiać z panem Stanisławem. Spotkanie odbyło się dzięki współpracy Ośrodka Kultury i Szkoły Podstawowej w Piskorowicach.

Czytaj więcej: Spotkanie z poetą Stanisławem Kornasiewiczem w Piskorowicach

Mikołaj w Szkole Podstawowej w Piskorowicach

6 grudnia, jak to już bywało w latach poprzednich, przy współpracy rady rodziców, nauczycieli i Ośrodka Kultury w Piskorowicach dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej mogli otrzymać prezenty od Świętego Mikołaja, który odwiedził szkołę i rozdawał wszystkim prezenty - od najmłodszego do najstarszego. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tej akcji i wsparli to dzieło.

Czytaj więcej: Mikołaj w Szkole Podstawowej w Piskorowicach

Narodowe czytanie w Piskorowicach

27 listopada 2019 roku w Ośrodku Kultury w Piskorowicach zebrali się dyrektor nauczyciele i uczniowie szkoły w Piskorowicach by odkryć aktualność książki Janusza Korczaka, który jest patronem Szkoły w Piskorowicach. Czytanie zorganizowano w ramach czytania narodowego wraz ze Szkołą, Biblioteką Szkolna i Biblioteka Publiczną, a czytaliśmy „Króla Maciusia Pierwszego”.

Czytaj więcej: Narodowe czytanie w Piskorowicach

Wakacje z Kulturą w Piskorowicach

W czasie wakacji Ośrodek Kultury w Piskorowicach był otwarty dla wszystkich, którzy chcieli sobie urozmaicić wakacyjny czas. Dla uczestników Wakacji z Kulturą zorganizowaliśmy wiele zajęć i mile wspólnie spędziliśmy czas. Uczestnicy mieli do dyspozycji zajęcia manualne, malowanki i kolorowanki, karaoke, mini pokazy mody, gry planszowe i stolikowe, zajęcia ruchowe, minidyskoteke, i różnego rodzaju konkurencje sportowe.

Czytaj więcej: Wakacje z Kulturą w Piskorowicach

Dni Gminy Leżajsk 2019

Jest czas na pracę, jest czas na zabawę. Dni Gminy Leżajsk to już, choć dopiero kilkuletnia, ale tradycja. Tegoroczne świętowanie rozpoczął koncert ph. „Naszej Gminie”, w ramach którego odbył się Gminny Przegląd Pieśni Biesiadnej. Na plenerowej scenie na stadionie sportowym w Piskorowicach wystąpiło 12 zespołów

Czytaj więcej: Dni Gminy Leżajsk 2019

Niedziela Palmowa w Piskorowicach

Stało się już tradycją że zbieramy się pod Ośrodkiem Kultury w Piskorowicach i wspólnie idziemy do kościoła parafialnego. Każdy bierze ze sobą palmę, którą wcześniej samodzielnie przygotował. Przed kościołem wita nas ksiądz proboszcz. Wspólnie z innymi uczestniczymy w Eucharystii Niedzieli Palmowej. Na końcu wspólne zdjęcie z księdzem proboszczem.

Czytaj więcej: Niedziela Palmowa w Piskorowicach