GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Wakacje z Kulturą w Piskorowicach

Jak co roku tak i teraz udało nam się zorganizować „Wakacje z Kulturą”, w czasie których mogły mile spędzić czas i skorzystać z oferowanych zajęć. W czasie wakacji uczestniczyło łącznie 30 dzieci w różnym przedziale wiekowym. Dzieci mogły kolorować malowanki o różnym rodzaju trudności, bawić się na powietrzu korzystając z placu zabaw, grać w dwa ognie.

Czytaj więcej: Wakacje z Kulturą w Piskorowicach

Wakacje z Kulturą w Piskorowicach - ognisko i wycieczka rowerowa

29 lipca 2020 roku zorganizowaliśmy wycieczkę rowerową na Ożannę. Zebraliśmy się pod Ośrodkiem Kultury w Piskorowicach, aby wspólnie wyruszyć do Rzuchowa, a stamtąd po dołączeniu grupy z OK w Rzuchowie ruszyliśmy w dalszą podróż. Ze względu na bezpieczeństwo i dużą ilość uczestników jechaliśmy w dwóch grupach w odstępie między sobą.

Czytaj więcej: Wakacje z Kulturą w Piskorowicach - ognisko i wycieczka rowerowa

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mój ulubiony bohater”

Konkurs plastyczny rozstrzygnięto pod koniec roku 2019 r. jednak ze względu na święta i ferie rozdanie nagród zostało przełożone w czasie. Jednak dzieci doczekały się rozdania nagród które odbyło się 12 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej w Piskorowicach. Konkurs był zorganizowany przez Bibliotekę Szkolną, Ośrodek Kultury i Bibliotekę w Piskorowicach.

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mój ulubiony bohater”

Dzień Seniora w Piskorowicach

2 lutego w święto Matki Boskiej Gromnicznej w Ośrodku Kultury w Piskorowicach odbył się Dzień Seniora. Po sumie w kościele seniorzy licznie zebrali się w Ośrodku Kultury. Wójt Gminy Leżajsk pan Krzysztof Sobejko, Sołtys Piskorowic pan Aleksander Dudek i Radny Gminy Leżajsk pan Tadeusz Tara przywitali seniorów i wręczyli jubilatom okolicznościowe podarunki.

Czytaj więcej: Dzień Seniora w Piskorowicach

Ferie z Kulturą w Piskorowicach

W czasie ferii zimowych w ośrodku Kultury w Piskorowicach dla dzieci odbywały się różnorakie zajęcia. Ferie z Kulturą trwały przez całe dwa tygodnie udało się zgromadzić łącznie 30 dzieci. Ośrodek zaproponował między innymi takie zajęcia jak: kuchcikowi na którym dzieci mogły przygotować faworki i pizze, później można było swoje wyroby zjeść.

Czytaj więcej: Ferie z Kulturą w Piskorowicach

Koncert kolęd w Piskorowicach

W święto Trzech Króli w Kościele parafialnym w Piskorowicach odbył się koncert „ Kolędo leć, światu pokój nieś”. W klimatycznej scenerii kolędy, pastorałki wykonali: schola wychowanków ks. proboszcza Mariusza Kilara działająca przy kościele parafialnym, dzieci ze Szkoły Podstawowej klas 0 – III pod okiem Pani Sylwii Tara, soliści: Magdalena Okruch, Klaudia Ordecha, Karolina Kowalczyk, ks. proboszcz oraz zespół „Talia” z akompaniamentem akordeonowym pana Kazimierza Ćwikły.

Czytaj więcej: Koncert kolęd w Piskorowicach

Spotkanie z poetą Stanisławem Kornasiewiczem w Piskorowicach

We wtorek 17 grudnia w Ośrodku Kultury w Piskorowicach zaroiło się od dzieci i młodzieży, która mogła spotkać się z poetą z Leżajska Panem Stanisławem Kornasiewiczem. Uczestnicy mogli posłuchać wierszy i bajek pisanych przez poetę, osobiście przez niego czytanych. Można było też zadawać pytania i chwilę porozmawiać z panem Stanisławem. Spotkanie odbyło się dzięki współpracy Ośrodka Kultury i Szkoły Podstawowej w Piskorowicach.

Czytaj więcej: Spotkanie z poetą Stanisławem Kornasiewiczem w Piskorowicach

Mikołaj w Szkole Podstawowej w Piskorowicach

6 grudnia, jak to już bywało w latach poprzednich, przy współpracy rady rodziców, nauczycieli i Ośrodka Kultury w Piskorowicach dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej mogli otrzymać prezenty od Świętego Mikołaja, który odwiedził szkołę i rozdawał wszystkim prezenty - od najmłodszego do najstarszego. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tej akcji i wsparli to dzieło.

Czytaj więcej: Mikołaj w Szkole Podstawowej w Piskorowicach