GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Wakacje z Kulturą w Piskorowicach

W czasie wakacji Ośrodek Kultury w Piskorowicach był otwarty dla wszystkich, którzy chcieli sobie urozmaicić wakacyjny czas. Dla uczestników Wakacji z Kulturą zorganizowaliśmy wiele zajęć i mile wspólnie spędziliśmy czas. Uczestnicy mieli do dyspozycji zajęcia manualne, malowanki i kolorowanki, karaoke, mini pokazy mody, gry planszowe i stolikowe, zajęcia ruchowe, minidyskoteke, i różnego rodzaju konkurencje sportowe.

Czytaj więcej: Wakacje z Kulturą w Piskorowicach

Dni Gminy Leżajsk 2019

Jest czas na pracę, jest czas na zabawę. Dni Gminy Leżajsk to już, choć dopiero kilkuletnia, ale tradycja. Tegoroczne świętowanie rozpoczął koncert ph. „Naszej Gminie”, w ramach którego odbył się Gminny Przegląd Pieśni Biesiadnej. Na plenerowej scenie na stadionie sportowym w Piskorowicach wystąpiło 12 zespołów

Czytaj więcej: Dni Gminy Leżajsk 2019

Niedziela Palmowa w Piskorowicach

Stało się już tradycją że zbieramy się pod Ośrodkiem Kultury w Piskorowicach i wspólnie idziemy do kościoła parafialnego. Każdy bierze ze sobą palmę, którą wcześniej samodzielnie przygotował. Przed kościołem wita nas ksiądz proboszcz. Wspólnie z innymi uczestniczymy w Eucharystii Niedzieli Palmowej. Na końcu wspólne zdjęcie z księdzem proboszczem.

Czytaj więcej: Niedziela Palmowa w Piskorowicach

Dzień Seniora w Piskorowicach

27 stycznia 2019 roku jak to już jest zwyczajem w okresie poświątecznym w okolicy dnia Babci i Dziadka do Ośrodka Kultury w Piskorowicach przyszli Seniorzy na swoje święto. Wójt Gminy Leżajsk pan Krzysztof Sobejko i Sołtys Piskorowic pan Aleksander Dudek przywitali seniorów kierując do nich ciepłe słowa, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego pan Karol Ożóg też złożył Seniorom życzenia.

Czytaj więcej: Dzień Seniora w Piskorowicach

Koncert kolęd w OK w Piskorowicach

W świątecznej jeszcze atmosferze mieszkańcy Piskorowic i sąsiednich miejscowości zebrali się 13 stycznia w Ośrodku Kultury na wspólnym kolędowaniu. Odśpiewano najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki przy akompaniamencie Pana Zdzisława Zawilskiego, który uświetnił wieczór nie tylko grą na fortepianie ale także ciekawymi wzmiankami o pochodzeniu kolęd. Śpiew ułatwiał wyświetlany na ekranie tekst.

Czytaj więcej: Koncert kolęd w OK w Piskorowicach

Koncert kolęd w Piskorowicach

6 stycznia w kościele parafialnym w Piskorowicach odbył się pierwszy integracyjny koncert kolęd i pastorałek. Zaprezentowały się zespół „Cantilenae” z Dębna, soliści Pani Anna i Pan Dominik Szczęch z Pigan, Krzysztof Tarasek, Karolinka Kowalczyk i Klaudia Ordecha z Piskorowic, Panie z KGW przy akompaniamencie Pana Kazimierza Ćwikły, zespół śpiewaczy reprezentantów z Akcji Katolickiej oraz Rodziców oraz najmłodsi wykonawcy, dzieci Szkoły Podstawowej oraz Schola działająca przy kościele. 

Czytaj więcej: Koncert kolęd w Piskorowicach

Mikołaj w Szkole Podstawowej w Piskorowicach

Jak to już bywało w latach poprzednich przy współpracy rady rodziców, nauczycieli i Ośrodka Kultury w Piskorowicach dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Piskorowicach mogli otrzymać prezenty od Świętego Mikołaja, który 6 grudnia odwiedził szkołę i rozdawał wszystkim prezenty - od najmłodszego do najstarszego. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tej akcji i wsparli to dzieło.

Czytaj więcej: Mikołaj w Szkole Podstawowej w Piskorowicach