GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Wakacje z Kulturą w Piskorowicach

Powoli kończy się czas wakacji i za niedługo trzeba będzie znów wrócić do szkoły. W czasie wakacji Ośrodek Kultury w Piskorowicach był otwarty dla wszystkich, którzy chcieli sobie urozmaicić wakacyjny czas. Dla uczestników Wakacji z Kulturą zorganizowaliśmy wiele zajęć i mile wspólnie spędziliśmy czas. Uczestnicy mieli do dyspozycji zajęcia manualne, malowanki i kolorowanki, karaoke, mini pokazy mody, gry, zajęcia ruchowe, wycieczki i różnego rodzaju konkurencje sportowe.

Czytaj więcej: Wakacje z Kulturą w Piskorowicach

Dożynki Wiejskie Sołectwa Piskorowice

Jak to już stało się tradycją 15 sierpnia w naszej miejscowości odbyły się Dożynki Wiejskie. Najpierw w uroczystym korowodzie niosąc wieniec udaliśmy się do Kościoła w Piskorowicach, gdzie spotkaliśmy się z sołectwem z Rzuchowa. Zgromadzonych przywitał nas ksiądz Wincenty Skrobacz.
Następnie odbyła się Msza, w której braliśmy czynny udział czytając czytanie i niosąc dary. Ksiądz wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym mówił o dziękczynieniu za plony i za tegoroczne zbiory, następnie poświęcił wieńce przyniesione przez oba sołectwa.

Czytaj więcej: Dożynki Wiejskie Sołectwa Piskorowice

Biesiada Wiejska w Piskorowicach

29 lipca przy Ośrodku Kultury w Piskorowicach odbyła się Biesiada Wiejska w Piskorowicach. Na naszą imprezę przybyło wiele osób z naszej miejscowości oraz gości. Było wiele atrakcji dla każdego, na dzieci czekał darmowy plac zabaw. Trzy jednostki wojskowe prezentowały uzbrojenie: 21 Dywizjon Artylerii Przeciwlotniczej w Jarosławiu, 14 Dywizjon Artylerii Samobieżnej w Jarosławiu oraz 16 Batalion Saperów w Nisku.

Czytaj więcej: Biesiada Wiejska w Piskorowicach