GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Wierzawice w zimowo-walentynkowych kolorach

14 lutego 2019 w naszej świetlicy Ośrodka Kultury w Wierzawicach zrobiło się zimowo i walentynkowo. Co prawda za oknem nie leży śnieg, a temperatury na zewnątrz przypominają raczej wczesną wiosnę, jednak grupa dzieci uczestniczących w zajęciach podczas ferii zimowych wykonała zimową pracę plastyczną- suknię dla Pani Zimy ze śnieżynek. Powstała cała garderoba nowych kreacji dla Pani Zimy.

Czytaj więcej: Wierzawice w zimowo-walentynkowych kolorach

Jasełka w Wierzawicach

Wstańcie,pastuszki,jasność nad Wami
Sieje gwiazdeczka złotemi skrami,
Rzuca promienie pod bose stopy,
Wskazuje drogę do Bożej szopy.

Od Bożego narodzenia aż do Matki Bożej Gromnicznej wystawiane są jasełka- przedstawienia wzorowane na franciszkańskich misteriach o narodzeniu Pańskim, które do Polski dotarły w XVI wieku. 

Czytaj więcej: Jasełka w Wierzawicach

Serduszka dla babci i dziadka - zajęcia w Wierzawicach

Święto Babci i Dziadka to dni niezwykłe nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dni pełne uśmiechów, wzruszeń i radości. Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego 23.01.2019 r. w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyły się zajęcia plastyczne pod tytułem "Serduszko dla mojej babci i dziadka".

Czytaj więcej: Serduszka dla babci i dziadka - zajęcia w Wierzawicach

Andrzejki w Wierzawicach

26 listopada w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyła się dyskoteka andrzejkowa powiązana z wieczorem andrzejkowym. Zabawa ta wniosła w mury Ośrodka Kultury niezwykłą energię i żywotność, radość i emocje. "Andrzejki" były wspaniałą okazją do dobrej zabawy a jednocześnie dla najmłodszych źródłem poznania tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzały wyobraźnię dziecięcą, pozwalały oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Czytaj więcej: Andrzejki w Wierzawicach

„Bezpieczny przejazd” – spotkanie edukacyjne w Wierzawicach

We wtorek 16 października 2018 r. w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyło się spotkanie dzieci z klas III i IV ZS w Wierzawicach z panią Grażyną Krówką z Gminnej Biblioteki Publicznej w Giedlarowej oraz panem Janem Krówka pracownikiem Polskich Kolei Państwowych. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o bezpiecznym przekraczaniu przejazdów kolejowo-drogowych, poznawały znaki, nabyły wiedzę, czego nie wolno robić na terenie kolejowym.

Czytaj więcej:  „Bezpieczny przejazd” – spotkanie edukacyjne w Wierzawicach

Warsztaty kreatywne w Wierzawicach

Warsztaty - z ziemniakiem w roli głównej to kolejna propozycja jaką zaoferował Ośrodek Kultury i Biblioteka w Wierzawicach. Ziemniaki to nie tylko jedzenie, to także świetny materiał do różnego rodzaju zabaw i prac plastycznych. Warzywo to zostało wykorzystane do zrobienia jesiennych jeży, grzybów i różnych stworków wymyślonych przez dzieci.  

Czytaj więcej: Warsztaty kreatywne w Wierzawicach

Mały Mistrz Kuchni – warsztaty kulinarne w Wierzawicach

Warsztaty kulinarne to idealna okazja dla dzieci, które pragną odkrywać, jak wielką radość może przynieść codzienne przygotowywanie posiłków. Wychodząc na przeciw smakoszom w Ośrodku Kultury w Wierzawicach 23.10. 2018 r.odbyły się warsztaty kulinarne pt: "Mały Mistrz Kuchni", na które została zaproszona klasa II b z wychowawczynią panią Renatą Czerwonką z Zespołu Szkół w Wierzawicach.  Podczas zajęć mali kucharze wykazali czynny udział wykonując z ogromną frajdą i zaangażowaniem własną pizzę z przygotowanych wcześniej przez siebie produktów.

Czytaj więcej: Mały Mistrz Kuchni – warsztaty kulinarne w Wierzawicach

Warsztaty jesienne w Wierzawicach

" Liście jesienne leżą na brzegach dróg
mieniąc się jedną połowa tęczy
Wyglądają jak róże wszelkich barw"
M. Jasnorzewska Pawlikowska.


Jesień to piękna pora roku. Z tej okazji 18.10.2018 r. w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyły się "Warsztaty Jasienne", na które została zaproszona klasa V "a" wraz z Panią Barbarą Wdowiak z Zespołu Szkół w Wierzawicach. Pod okiem Pań: Danuty Danak, Lucyny Murdzi i Grażyny Buczkowskiej dzieci mogły zaprojektować własną kreację- suknię z różnokolorowych liści na przygotowanych szablonach baletnicy. 

Czytaj więcej: Warsztaty jesienne w Wierzawicach