GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

„Bezpieczny przejazd” – spotkanie edukacyjne w Wierzawicach

We wtorek 16 października 2018 r. w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyło się spotkanie dzieci z klas III i IV ZS w Wierzawicach z panią Grażyną Krówką z Gminnej Biblioteki Publicznej w Giedlarowej oraz panem Janem Krówka pracownikiem Polskich Kolei Państwowych. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o bezpiecznym przekraczaniu przejazdów kolejowo-drogowych, poznawały znaki, nabyły wiedzę, czego nie wolno robić na terenie kolejowym.

Czytaj więcej:  „Bezpieczny przejazd” – spotkanie edukacyjne w Wierzawicach

Warsztaty kreatywne w Wierzawicach

Warsztaty - z ziemniakiem w roli głównej to kolejna propozycja jaką zaoferował Ośrodek Kultury i Biblioteka w Wierzawicach. Ziemniaki to nie tylko jedzenie, to także świetny materiał do różnego rodzaju zabaw i prac plastycznych. Warzywo to zostało wykorzystane do zrobienia jesiennych jeży, grzybów i różnych stworków wymyślonych przez dzieci.  

Czytaj więcej: Warsztaty kreatywne w Wierzawicach

Mały Mistrz Kuchni – warsztaty kulinarne w Wierzawicach

Warsztaty kulinarne to idealna okazja dla dzieci, które pragną odkrywać, jak wielką radość może przynieść codzienne przygotowywanie posiłków. Wychodząc na przeciw smakoszom w Ośrodku Kultury w Wierzawicach 23.10. 2018 r.odbyły się warsztaty kulinarne pt: "Mały Mistrz Kuchni", na które została zaproszona klasa II b z wychowawczynią panią Renatą Czerwonką z Zespołu Szkół w Wierzawicach.  Podczas zajęć mali kucharze wykazali czynny udział wykonując z ogromną frajdą i zaangażowaniem własną pizzę z przygotowanych wcześniej przez siebie produktów.

Czytaj więcej: Mały Mistrz Kuchni – warsztaty kulinarne w Wierzawicach

Warsztaty jesienne w Wierzawicach

" Liście jesienne leżą na brzegach dróg
mieniąc się jedną połowa tęczy
Wyglądają jak róże wszelkich barw"
M. Jasnorzewska Pawlikowska.


Jesień to piękna pora roku. Z tej okazji 18.10.2018 r. w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyły się "Warsztaty Jasienne", na które została zaproszona klasa V "a" wraz z Panią Barbarą Wdowiak z Zespołu Szkół w Wierzawicach. Pod okiem Pań: Danuty Danak, Lucyny Murdzi i Grażyny Buczkowskiej dzieci mogły zaprojektować własną kreację- suknię z różnokolorowych liści na przygotowanych szablonach baletnicy. 

Czytaj więcej: Warsztaty jesienne w Wierzawicach

Wakacje z Kulturą w Wierzawicach w pełni

Ciekawą propozycją ośrodka kultury i biblioteki w Wierzawicach na spędzenie wolnego czasu był dzień indiański. Dzieci poznały indiańskie legendy, wymyślały indiańskie stroje, wykonywały kolorowe przywieszki z koralików i amulety z przyniesionych kamyków. Dopełnieniem indiańskiego dnia było malowanie twarzy wzorując się na motywach indiańskich. W Bibliotece i w Ośrodku Kultury w Wierzawicach także w każdą środę lipca odbywają się zajęcia świetlicowe dla dzieci pozostających w domu podczas wakacji.

Czytaj więcej: Wakacje z Kulturą w Wierzawicach w pełni

Wycieczka rowerowa z OK w Wierzawicach

Dzieci lubiące spędzać czas na świeżym powietrzu wzięły udział w wycieczce rowerowej odwiedzając ciekawe miejsca w swojej miejscowości.
Wraz z pracownikami ośrodka kultury odwiedziły przydrożne kapliczki, pomnik upamiętniający zamordowanych żołnierzy w czasie I i II wojny światowej.
W powrotnej drodze podczas postoju dzieci zjadły orzeźwiające lody i bezpiecznie wróciły do swoich domów.

Spotkanie w Wierzawicach z wolontariuszką z USA

2 lipca odbyło się spotkanie w Ośrodku Kultury w Wierzawicach z wolontariuszką AISECU Rzeszów pod hasłem „Poznajemy kulturę naszych przyjaciół” ze Stanów Zjednoczonych, Turcji, Chin w ramach programu HEALTH+.
Na początku było wzajemne poznanie i oglądanie zdjęć o historii, kulturze i kuchni Stanów Zjednoczonych. Diana to amerykanka koreańskiego pochodzenia, jest studentką 3 roku medycyny, jej pasją jest podróżowanie i zapoznawanie się z kulturą, obyczajami oraz kuchnią innych krajów. Następnie zaprosiliśmy naszego gościa do odwiedzenia ciekawych miejsc znajdujących się w naszej okolicy.
Po zwiedzaniu przygotowaliśmy wspólnie obiad i przyszedł czas na pożegnanie i miłe wspomnienia.

Gminne Święto Przedszkolaka za nami!

przedszkoladaCzęsto zastanawiamy się co zrobić, by dziecko potrafiło cieszyć się z sukcesów, znało swoją wartość, ale także nauczyło się szlachetnej rywalizacji? Dobrym sposobem na wzmocnienie charakteru najmłodszych jest udział w konkursach. Zgodnie z tym założeniem w Ośrodku Kultury w Wierzawicach 16 maja 2018 r. odbył się VI Gminny konkurs recytatorski, piosenki i plastyczny pod patronatem Wójta Gminy Leżajsk.

Czytaj więcej: Gminne Święto Przedszkolaka za nami!