"Jak to ze lnem było" w Biedaczowie

len10.09.2017r. na placu przy Ośrodku Kultury w Biedaczowie  odbyła się premiera bajki "Jak to ze lnem było". W przepiękny, pogodny wieczór zgromadziła si.ę spora liczba miłosników teatru plenerowego.

Czytaj więcej...

Wycieczka rowerowa na zakończenie wakacji

rowery z31.008.2017r. Ośrodek Kultury w Biedaczowie zorganizował wycieczke rowerową na zakończenie wakacji. Przy przepięknej pogodzie na trasę wyruszyła rekordowa liczba osób na czele z Ks.Proboszczem Kazimierzem  Rojkiem.

Czytaj więcej...

Dożynki Gminne

dozynki20.08.2017 r. w Biedaczowie odbyły się Dożynki Gminne. Pomimo niesprzyjającej pogody przejechaliśmy dożynkowym korowodem przez wieś i uczestniczyliśmy na Stadionie w uroczystej Mszy Św. odprawionej przez naszego rodaka Ks Tadeusza Giżę - misjonarza z Argentyny. Podczas imprezy odbyła się również prezentacja wszystkich wieńców i delegacji przybyłych ze wszystkich miejscowości Gminy Leżajsk. W części artystycznej zespół śpiewaczy "Olszynka" zaprezentował widowisko "Od ziarenka do bochenka".

Czytaj więcej...

Bezalkoholowy festyn rodzinny w Biedaczowie

bezalkoholowy6.08.2017 r. Ośrodek Kultury w Biedaczowie zorganizował kolejny "Bezalkoholowy festyn rodzinny". Impreza rospoczęła się meczem piłki nożnej Orlik Biedaczów-Błękit Żołynia - wygrali gospodarze.

Czytaj więcej...

Lipiec w Ośrodku Kultury w Biedaczowie

lipiecW lipcu Ośrodek Kultury w Biedaczowie organizował dla  dzieci stałe zajęcia - plastyczne i teatralne. Dzieci  bawiły się wykonując  figurki z gliny, były zabawy z papierem i spotkania z przyrodą podczas których wykonywaly zielniki z roślin. Część dzieci brała udział w zajęciach teatralnych przygotowujących widowisko dożynkowe.

Czytaj więcej...

Wyjazd do Ogrodu Botanicznego - Arboretum w Bolestraszycach

arboretum11.07.2017r. Ośrodek Kultury w Biedaczowie zorganizował wakacyjną wycieczkę do Ogrodu Botanicznego - Arboretum w Bolestraszycach. W wycieczce udział wzięły dzieci, młodzież i dorosli jako opiekunowie. Wyjechaliśmy w grupie liczącej 50 osób. Zwiedzanie ogrodu było bardzo ciekawe. Zobaczylismy wiele unikalnych roślin z wielu kontynentów oraz ogrodowe aranżacje z drewna i wikliny, które tworzyły tajemniczy, bajkowy nastrój w przestrzeni.


Wyjazd był sfinansowany ze srodków Urzędu Gminy Leżajsk w ramach realizacji programu zapobiegania patologiom wśród dzieci i młodzieży

Czytaj więcej...

Wycieczka rowerowa na rozpoczęcie wakacji

rowery28.06.2017r. Ośrodek Kultury w Biedaczowie zorganizował wycieczkę rowerową na rozpoczęcie wakacji. Przejechalismy trasą leśną na Biedaczów-Podkudłacz i dotarliśmy do Dworu szlacheckiego "Ostoja".
Tam zostalismy gościnnie przyjęci  przez gospodarza pana Eugeniusza Gwiazdowskiego. Na miejscu urządzilismy piknik, a dzieci  bawiły się  na placu zabaw.

Czytaj więcej...

KGW na Włościańskim jadle

jadlo4 czerwca 2017 roku w Giedlarowej odbyło się "Włościańskie jadło", w ramach obchodów  Dni Gminy Leżajsk, w którym  wzięły udział panie z KGW w Biedaczowie. Specjalnością ich stoiska były pierogi z serem i  pokrzywą oraz oponki, pączki z kaszą gryczaną, kapusta na słodko i kompot. Biedaczów  na imprezie prezentował również  Dwór szlachecki  "Ostoja" z Podkudłacza, którego właściciel pan Eugeniusz Gwiazdowski prezentował  się  w oryginalnym kontuszu  szlacheckim.

Czytaj więcej...

70-lecie OSP w Biedaczowie

straz25.05.2017r. w Ośrodku Kultury w Biedaczowie odbyły się obchody 70-lecia OSP .Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy  Leżajsk Krzysztof Sobejko, kapelan strażaków ks.Proboszcz Kazimierz Rojek oraz  przedstawieciele  poszczególnych jednostek Straży Pożarnej.

Dla Mieszkańców  OSP  przygotowała koncert Orkiestry dętej  z Brzózy Królewskiej, występy zespołu spiewaczego "Olszynka" oraz zabawę taneczną przy zespole "Aves".

Czytaj więcej...

Olszynka na Przeglądzie Pieśni Maryjnych w Leżajsku

maryjny l28.05.2017r. Zespól Śpiewaczy "Olszynka" wziął udział w Przeglądzie Pieśni Maryjnych organizowanym przez oo. Bernardynów w Leżajsku. Jak co roku w  przeglądzie wzięła udział duża liczba dzieci, młodzieży i dorosłych. Występ odbył się w auli Frańciszkańskiego Centrum Kultury.

 

Czytaj więcej...

Zapraszamy

dnigminy m

 nocbrzoza m

festiwal m

 

dzienmamytaty m

konkursdebno m

 

lipa m

Dziewczynka z zapałkami

dziewczynka

Mały książę

ksiaze

Skrzypek na dachu

skrzypek

Odwiedzin

1261117
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni
Ten miesiąc
Poprzedni
Razem
41
263
1612
1690
3998
7082
1261117

Twoje IP: 54.224.91.246
Server Time: 2018-06-18 07:45:26

Polecane strony

 

facebookna_jagodybaner wojt