Rowerami do Leżajska

rowery212.07.2016. Ośrodek Kultury w Biedaczowie zorganizował kolejną wycieczkę  rowerową dla dzieci na wakacjach. Tym razem pojechaliśmy  do Leżajska, gdzie w Urzędzie Gminy spotkaliśmy się z panem Wójtem oraz z panem Posłem Gołojuchem. Odwiedziliśmy również klasztor oo Bernardynów, gdzie pomodlilismy się  przy cudownym  obrazie Matki Boskiej Leżajskiej.

Czytaj więcej...

Lipiec w OK Biedaczów

lipiecW lipcu 2016r. Ośrodek kultury w Biedaczowie prowadzi zajęcia wakacyjne dla dzieci. Malujemy, lepimy z gliny, bawimy się w papieroplastykę i wspólnie z Biblioteką odkrywamy świat bajek.

Czytaj więcej...

"Godzina M" w Gwizdowie

godzinam5.07.2016r. w Kościele Parafialnym w Gwizdowie odbyło  się czuwanie "Godzina M". Po Mszy św. zaprezentowany został multimedialny pokaz przygotowany przez GOK związany tematycznie ze Świętem Miłosierdzia. Zespół Śpiewaczy "Olszynka" wykonywał podczas czuwania okolicznościowe pieśni religijne.

Czytaj więcej...

Rowerowa wycieczka na rozpoczęcie wakacji

rowery125.06.2016r. Ośrodek Kultury w Biedaczowie zorganizował wycieczkę rowerową na rozpoczecie wakacji. Przejechaliśmy trasę Biedaczów-Zagrody-Kopanie-Grabnik i odwiedzilismy tam kaplicę św.Antoniego, który między innymi jest patronem dzieci i podróżnych. Na poczatek wakacji powierzyliśmy Mu wszystkie nasze rowerowe wycieczki  wpisując się w pamiątkową księgę.

Czytaj więcej...

Kukły 2016

kukly3.06.2016r. Ośrodek  Kultury z Biedaczowa gościł w finale podkarpackiego konkursu na lalki teatralne "Kukły 2016", który odbył się w GOKiC Krasne. Na imprezie znaleźlismy się dzięki Dominice Mach (kl.V), która zdobyła I miejsce na maskę teatralną wykonaną w naszym Ośrodku Kultury. Imprezie towarzyszyła parada uliczna  z udziałem szczudlarzy i spektakle teatralne w których również wzięliśmy udział.

Czytaj więcej...

Koncert Pieśni Maryjnych w Gwizdowie

maryjny29.05.2016r. w Kościele Parafialnym w Gwizdowie odbył się koncert Pieśni Maryjnych. Wśród wykonawców wystąpili: Schola Parafialna-grupa młodsza i grupa starsza, Zespół  Śpiewaczy "Olszynka", Ewelina Figiela, Szymuś Jagustyn, Piotr Młynek z dziećmi, Mateusz Urban i Edyta Więcław a na fletni pana zagrał Marcin  Niemiec.

Czytaj więcej...

Wyjazd

jadloDzień 22.05.2016r. zapisał się bardzo pracowicie dla naszego Ośrodka Kultury w Biedaczowie. Najpierw Zespół Śpiewaczy "Olszynka" wziął udział w przeglądzie Pieśni Maryjnych, gdzie wystąpił na scenie franciszkańskiego Domu Kultury w Leżajsku. W godzinach popołudniowych kabaret "Bieda-Gwizd"zaprezentował scenkę kabaretową na "Włościańskim jadle" w Giedlarowej. Panie z KGW w Biedaczowie na tej imprezie raczyły gości specjałami swojej  kuchni.

Czytaj więcej...

Dzień kultury ludowej w Biedaczowie

kultura27.04.2016r. Ośrodek Kultury w Biedaczowie zorganizował "Dzień kultury ludowej" - spotkanie z dziećmi w Szkole Podstawowej. Tematem tegorocznego spotkania było hasło: "Dlaczego dawniej dzieci się nie nudziły - czyli dawne
zajęcia domowe".

Czytaj więcej...

Dzień kultury ludowej w Biedaczowie

27.04.2016r. Ośrodek Kultury w Biedaczowie zorganizował "Dzień kultury ludowej" - spotkanie z dziećmi w Szkole Podstawowej. Tematem tegorocznego spotkania było hasło: "Dlaczego dawniej dzieci się nie nudziły - czyli dawne
zajęcia domowe". Członkowie Zespołu śpiewaczego "Olszynka" opowiadali i prezentowali takie czynności jak przebieranie kaszy, łuszczenie grochu, skubanie i segregowanie pierza, czyszczenie podłóg, zbieranie ziół, nabijanie tytoniu oraz golenie brzytwą.
Prezentacjom towarzyszyły piosenki ludowe w wykonaniu Zespołu a na zakończenie poczęstowaliśmy wszystkich kanapkami z wiejskim serem.

Kozucha kłamczucha w Biedaczowie

kozucha12.04.2016r w Ośrodku Kultury  w Biedaczowie odbyła się premiera bajki "Kozucha kłamczucha" w wykonaniu dziecięcego teatrzyku lalki i aktora "Tere-Fere" działajacego przy tutejszym Ośrodku.

Czytaj więcej...

Zapraszamy

dnigminy m

 nocbrzoza m

festiwal m

 

dzienmamytaty m

konkursdebno m

 

lipa m

Dziewczynka z zapałkami

dziewczynka

Mały książę

ksiaze

Skrzypek na dachu

skrzypek

Odwiedzin

1261117
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni
Ten miesiąc
Poprzedni
Razem
41
263
1612
1690
3998
7082
1261117

Twoje IP: 54.224.91.246
Server Time: 2018-06-18 07:42:57

Polecane strony

 

facebookna_jagodybaner wojt