GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEŻAJSK

KGW na Włościańskim jadle

jadlo4 czerwca 2017 roku w Giedlarowej odbyło się "Włościańskie jadło", w ramach obchodów  Dni Gminy Leżajsk, w którym  wzięły udział panie z KGW w Biedaczowie. Specjalnością ich stoiska były pierogi z serem i  pokrzywą oraz oponki, pączki z kaszą gryczaną, kapusta na słodko i kompot. Biedaczów  na imprezie prezentował również  Dwór szlachecki  "Ostoja" z Podkudłacza, którego właściciel pan Eugeniusz Gwiazdowski prezentował  się  w oryginalnym kontuszu  szlacheckim.

Czytaj więcej: KGW na Włościańskim jadle

70-lecie OSP w Biedaczowie

straz25.05.2017r. w Ośrodku Kultury w Biedaczowie odbyły się obchody 70-lecia OSP .Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy  Leżajsk Krzysztof Sobejko, kapelan strażaków ks.Proboszcz Kazimierz Rojek oraz  przedstawieciele  poszczególnych jednostek Straży Pożarnej.

Dla Mieszkańców  OSP  przygotowała koncert Orkiestry dętej  z Brzózy Królewskiej, występy zespołu spiewaczego "Olszynka" oraz zabawę taneczną przy zespole "Aves".

Czytaj więcej: 70-lecie OSP w Biedaczowie

Zróbmy prezent na walentynki w Biedaczowie

walentynki8.02.2017r. Ośeodek Kultury w Biedaczowie zorganizował warsztaty  sztucznej biżuterii  pod hasłem "Zróbmy prezent na walentynki". W zajęciach  wzieły  udział dzieci, młodzież i dorośli-głównie kobiety. Pod kierunkiem Tomasza Kwiecińskiego uczestnicy wykonywali oryginalne kolczyki, naszyjniki i bransoletki. Taka biżuteria to ciekawy prezent dla wybranej osoby lub dla samego siebie.

Czytaj więcej: Zróbmy  prezent na walentynki w Biedaczowie