GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEŻAJSK

Dzień Seniora w Brzózie Królewskiej

seniorDnia 18.01.2013r w OK w Brzózie Królewskiej odbyła się impreza z okazji "Dnia Seniora". Na tą uroczystość przybyli seniorzy z naszej miejscowości oraz zaproszeni goście. Wójt gminy Krzysztof SobejkoDla złożył jubilatom obchodzącym 55-lecie i 50-lecie pożycia małżeńskiego  życzenia oraz przekazał listy gratulacyjne i upominki. W części artystycznej wystąpiły dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej oraz zespół śpiewaczy "Brzozaki" i KGW. Impreza bardzo udana.

Czytaj więcej: Dzień Seniora w Brzózie Królewskiej

Mikołaj w Brzózie Królewskiej

mikolajW dniu 6.12.2012 r. do Brzózy Królewskiej przyjechał Św. Mikołaj. Był On w Domu Opieki Społecznej gdzie spotykał się jak to mówił „Że starszą młodzieżą która nie miała nawet jednej dziesiątej jego wieku”. Następnie Święty zawitał do Ośrodku Kultury w Brzózie gdzie rozdał prezenty nie tylko tym najmłodszym. Z braku czasu Św. Mikołaj pojechał w dalszą trasę po miejscowości aby każdy mógł uzyskać prezenty.

Czytaj więcej: Mikołaj w Brzózie Królewskiej

Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży

rysunekW dniach 23,25,26 października 2012 roku w Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej miały miejsce  zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży. Zajęcia prowadził Pan Krzysztof Pęcak - plastyk działający w GOK Gminy Leżajsk. Zajęcia były prowadzone z rysunku, a ostatniego dnia dzieci robiły aniołki z masy solnej. Na zajęcia przybyło ponad dwadzieścioro dzieci. Wszyscy byli zadowoleni i w przyszłości będziemy kontynuować takie zajęcia.

Czytaj więcej: Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży

Wystawa prac Grzegorza Szczęcha

szczechW dniach od 16.10 do 31.10 w Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej ma miejsce wystawa prac Pana Grzegorza Szczęcha, jest to mieszkaniec Brzózy Królewskiej.

Co Pan Grzegorz mówi o swojej twórczości: Prace powstawały  sporadycznie w dużych odstępach czasowych . Tylko ścisłe grono osób wiedziało o tym że rzeźbię . Z biegiem czasu przybywało coraz więcej rzeźb .Na chwilę obecną stało się to moim hobby.

Bardzo serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.

Czytaj więcej: Wystawa prac Grzegorza Szczęcha