Wieczorek andrzejkowy w Chałupkach Dębniańskich

andrzejkiW Chałupkach Dębniańskich dzieci i młodzież się nie nudzi  - "z powodu rozrywkowych zajęć wcale nie marudzi". Ostatnio  na wieczorku "Andrzejkowym" w Ośrodku Kultury  20.11.2013r. bawiła się duża grupa bo około 70 osób (w tym dzieci, młodzież i dorośli).

Czytaj więcej...

Wieczornica z okazji 95 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Chałupkach Dębniańskich

11 listopad8.11.2013 r. Ośrodek Kultury Chałupkach Dębniańskich zorganizował uroczystą wieczornicę związaną z 95 Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Naszą Ojczyznę.

Czytaj więcej...

Warsztaty stroików nagrobkowych w OK w Chałupkach Dębniańskich

stroiki28 X 2013 r. Ośrodek Kultury w Chałupkach Dębniańskich zorganizował warsztaty robienia stroików nagrobkowych. Warsztaty polegały na tym by zrobić coś bardzo ładnego za niewielkie pieniądze z wykorzystaniem naturalnych podmiotów (zasuszone kwiaty, gałązki wierzby, brzozy, mchu, owoców kaliny itp.).

Czytaj więcej...

Jesienna kuchnia małej gosposi w Chałupkach Dębniańskich

Ośrodek Kultury i Biblioteka w Chałupkach Dębniańskich w dniu 24 i 25.09.2013r. zorganizowały warsztaty kulinarne "Jesienna kuchnia małej gosposi". Głównym tematem realizowanych zajęć były sałatki oraz surówki. Dzieci z wielkim zapałem kroiły warzywa i owoce, przyprawiały do smaku sałatki według podanego przepisu. Po ciężkiej ale bardzo przyjemnej pracy wszyscy usiedli do upragnionej degustacji. Największym powodzeniem cieszyła się sałatka owocowa.
Program warsztatów mógł się odbyć dzięki finansowemu wsparciu parafii w ramach projektu "Przeciwdziałanie patologiom społecznym i uzależnieniom".

Dożynki wiejskie w Chałupkach Dębniańskich

dozynki15.08.2013r. w Chałupkach Dębniańskich odbyły się Dożynki Wiejskie. Dożynkowe chleby oraz wieńce z tegorocznych plonów poświecił i pobłogosławił żniwiarzy ks. Proboszcz Jan Szczepaniak.

Czytaj więcej...

"Zielone lato" w Chałupkach Dębniańskich

latoW lipcu przez pierwsze dwa tygodnie Ośrodek Kultury w Chałupkach Dębniańskich wspólnie z Biblioteką Publiczną realizował wakacyjny program dla dzieci . Cel programu to - "w wakacje niema miejsca na nudę".

Czytaj więcej...

"Co tam za miedzą" w Chałupkach Dębniańskich

miedza30.06.2013 r. przy Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich odbyła się impreza plenerowa "Co tam za miedzą''. Gościnnie przybyły zespoły śpiewacze: Kalina z Przychojca , Wierzawianie z Wierzawic , Dębnianie z Dębna. Solo piosenki zaśpiewała również Magdalena Niemczyk. Po raz pierwszy wystąpił też nowo powstały zespół śpiewaczy Chałupczanie z Chałupek Dębniańskich.

Czytaj więcej...

Premiera sztuki teatralnej "Smak Miłości i Łez" w Chałupkach Dębniańskich

sztuka16.06.2013r. amatorski zespół  teatralny "Złota Zorza" działający przy Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich wystawił premierę sztuki teatralnej pt. "Smak Miłości i Łez". Sztukę wyreżyserowała pani Teodora Wojnarska. Scenografię wykonał plastyk Krzysztof Pęcak. O stroje zadbało 20 aktorów biorących udział w wystawieniu sztuki.

Czytaj więcej...

Warsztaty Kulinarne dla dzieci w OK w Chałupkach Dębniańskich

kulinarneW dniu 27 maja Ośrodek Kultury i Biblioteka w Chałupkach Dębniańskich zorganizowały dzieciom warsztaty kulinarne. Tematem przewodnim były wypieki na Dzień Matki organizowany przez Ośrodek Kultury. Dzieci chętnie zagniatały ciasto na szarlotki, a także wykonywały francuskie ciasteczka z jabłkami. Warsztaty kulinarne są ulubionymi zajęciami dzieci organizowanymi przez OK i zawsze cieszą się dużą frekwencją.

Czytaj więcej...

Zespół "Canta Rhei" z Chałupek Dębniańskich na Przeglądzie Pieśni Maryjnej

maryjnyW dniu 26 maja 2013 r. Zespół Instrumentalno-Wokalny działający przy Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich pod kierownictwem pani Elżbiety Wnęk wziął udział w Przeglądzie Pieśni Maryjnej ph. "Znak nadziei" w Klasztorze O.O. Bernardynów w Leżajsku.

Czytaj więcej...

Wystawa oleodruków i płaskorzeźb w OK w Chałupkach Dębniańskich

oleodrukiW dniach 24 i 25 marca 2013 r. w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich można było podziwiać kolekcje oleodruków pana Edwarda Rożka z Soniny oraz płaskorzeźby wykonane przez pana Dariusza Drozdowskiego z Chałupek Dębniańskich. Wszystkie te prace miały tematykę religijną - oleodruki na pewno także swoją niepowtarzalną historię, bo pan Edward w swojej kolekcji posiada ponad 400 obrazów.

Czytaj więcej...

Warsztaty wielkanocne w Chałupkach Dębniańskich

wielkanocW dniach od 14-22 marca 2013 r. w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich odbywały się warsztaty wielkanocne, w ramach których dzieci i młodzież wykonywały tradycyjne palmy wielkanocne. Pani Danuta Kula przy pomocy dzieci wykonała dużą palmę na Niedzielę Palmową do kościoła, a także kilkanaście mniejszych palm, z którymi dzieci w strojach ludowych uczestniczyły we Mszy Św. W trakcie zajęć każdy mógł wykonać własnoręcznie kartkę wielkanocną, używając przy tym ozdób wyciętych z serwetek stołowych.

Czytaj więcej...

"Ferie z Kulturą" w Chałupkach Dębniańskich

ferieDrugi tydzień ferii z Ośrodkiem Kultury w Chałupkach Dębniańskich dobiegł końca. W tym tygodniu dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, rozwiązywały łamigłówki, rebusy i krzyżówki, brały udział w zajęciach nauki gry na gitarze, zabawach i grach sprawnościowych na sali widowiskowej, a także skorzystały z projekcji bajek.

Czytaj więcej...

Zajęcia plastyczne w czasie ferii w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich

plastyczneW pierwszym tygodniu ferii w OK oraz Bibliotece w Chałupkach Dębniańskich dzieci miały możliwość uczestnictwa w otwartych zajęciach plastycznych, gdzie wykonywały m.in. kartki walentynkowe oraz widokówki z ferii. W czasie zajęć dzieci chętnie korzystały z dostępu do internetu, robiły także kwiaty z bibuły, grały w gry planszowe i logiczne, a młodzież w tenisa stołowego.

Czytaj więcej...

Dyskoteka w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich

dyskotekaW dniu 12 lutego 2013 r. Ośrodek Kultury przy współpracy z Biblioteką w Chałupkach Dębniańskich zorganizował dla dzieci dyskotekę na zakończenie karnawału. Atrakcją zabawy był Króliczek, który bawił się razem z dziećmi i chętnie pozował do zdjęć.

Czytaj więcej...

Dzień Seniora w Chałupkach Dębniańskich

senior26 stycznia 2013 r. w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich odbył się Dzień Seniora.  Na tą uroczystość przybyli seniorzy z naszej miejscowości oraz zaproszeni goście w osobach: Przewodniczącego Rady Gminy Leżajsk Pana Dariusza Mędrka, Kierownika ds. promocji, oświaty i zdrowia publicznego Pani Małgorzaty Walania, Księdza Proboszcza Jana Szczepaniaka, Sołtysa Piotra Szpila, Radnego wsi Chałupki Dębniańskie
Pana Wiesława Kojdra oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej Pani Barbary Majkut.

Czytaj więcej...

Wieczór Kolęd i Pastorałek z Zespołem "Canta Rhei" w Chałupkach Dębniańskich


koledyW dniu 13 stycznia 2013 r. w Kościele Parafialnym w Chałupkach Dębniańskich odbyło się wspólne śpiewanie kolęd z Zespołem Wokalno-Instrumentalnym "Canta Rhei" działającym przy tutejszym ośrodku kultury pod kierownictwem pani Elżbiety Wnęk.

Czytaj więcej...

Wystawa szopek w Chałupkach Dębniańskich

szopkiW dniach od 9-11 stycznia w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich odbyła się Pokonkursowa Wystawa Szopek, Gwiazd i Atrybutów Kolędniczych - wykonawcami prac byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu całej gminy.

Czytaj więcej...

Babska Kolęda - Spotkanie Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Chałupkach Dębniańskich

babskaW dniu 6 stycznia 2013 roku w Chałupkach Dębniańskich tradycji stało się zadość - Babska Kolęda się odbyła. Przy okazji spotkania członkiń KGW ustalano szczegóły pracy koła na rok 2013.

Czytaj więcej...

Spotkanie ze Świętym Mikołajem w Chałupkach Dębniańskich

mikolajW dniu 5 grudnia Ośrodek Kultury w Chałupkach Dębniańskich przy współpracy ze Szkołą Podstawową i Biblioteką w Chałupkach Dębniańskich zorganizowali na hali sportowej w szkole spotkanie ze Świętym Mikołajem. W spotkaniu wzięły udział także osoby niepełnosprawne z terenu Chałupek Dębniańskich - upominki dla nich ufundował Wójt Gminy Leżajsk Pan Krzysztof Sobejko za co jesteśmy ogromnie wdzięczni i w imieniu niepełnosprawnych składamy serdeczne podziękowania.

Czytaj więcej...

Zapraszamy

dnigminy m

 nocbrzoza m

festiwal m

 

dzienmamytaty m

konkursdebno m

 

lipa m

Dziewczynka z zapałkami

dziewczynka

Mały książę

ksiaze

Skrzypek na dachu

skrzypek

Odwiedzin

1261450
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni
Ten miesiąc
Poprzedni
Razem
114
260
374
1571
4331
7082
1261450

Twoje IP: 54.162.165.158
Server Time: 2018-06-19 15:51:26

Polecane strony

 

facebookna_jagodybaner wojt