Jesienna kuchnia małej gosposi w Chałupkach Dębniańskich

Ośrodek Kultury i Biblioteka w Chałupkach Dębniańskich w dniu 24 i 25.09.2013r. zorganizowały warsztaty kulinarne "Jesienna kuchnia małej gosposi". Głównym tematem realizowanych zajęć były sałatki oraz surówki. Dzieci z wielkim zapałem kroiły warzywa i owoce, przyprawiały do smaku sałatki według podanego przepisu. Po ciężkiej ale bardzo przyjemnej pracy wszyscy usiedli do upragnionej degustacji. Największym powodzeniem cieszyła się sałatka owocowa.
Program warsztatów mógł się odbyć dzięki finansowemu wsparciu parafii w ramach projektu "Przeciwdziałanie patologiom społecznym i uzależnieniom".

"Co tam za miedzą" w Chałupkach Dębniańskich

miedza30.06.2013 r. przy Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich odbyła się impreza plenerowa "Co tam za miedzą''. Gościnnie przybyły zespoły śpiewacze: Kalina z Przychojca , Wierzawianie z Wierzawic , Dębnianie z Dębna. Solo piosenki zaśpiewała również Magdalena Niemczyk. Po raz pierwszy wystąpił też nowo powstały zespół śpiewaczy Chałupczanie z Chałupek Dębniańskich.

Czytaj więcej: "Co tam za miedzą" w Chałupkach Dębniańskich

Premiera sztuki teatralnej "Smak Miłości i Łez" w Chałupkach Dębniańskich

sztuka16.06.2013r. amatorski zespół  teatralny "Złota Zorza" działający przy Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich wystawił premierę sztuki teatralnej pt. "Smak Miłości i Łez". Sztukę wyreżyserowała pani Teodora Wojnarska. Scenografię wykonał plastyk Krzysztof Pęcak. O stroje zadbało 20 aktorów biorących udział w wystawieniu sztuki.

Czytaj więcej: Premiera sztuki teatralnej "Smak Miłości i Łez" w Chałupkach Dębniańskich

Warsztaty Kulinarne dla dzieci w OK w Chałupkach Dębniańskich

kulinarneW dniu 27 maja Ośrodek Kultury i Biblioteka w Chałupkach Dębniańskich zorganizowały dzieciom warsztaty kulinarne. Tematem przewodnim były wypieki na Dzień Matki organizowany przez Ośrodek Kultury. Dzieci chętnie zagniatały ciasto na szarlotki, a także wykonywały francuskie ciasteczka z jabłkami. Warsztaty kulinarne są ulubionymi zajęciami dzieci organizowanymi przez OK i zawsze cieszą się dużą frekwencją.

Czytaj więcej: Warsztaty Kulinarne dla dzieci w OK w Chałupkach Dębniańskich

Wystawa oleodruków i płaskorzeźb w OK w Chałupkach Dębniańskich

oleodrukiW dniach 24 i 25 marca 2013 r. w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich można było podziwiać kolekcje oleodruków pana Edwarda Rożka z Soniny oraz płaskorzeźby wykonane przez pana Dariusza Drozdowskiego z Chałupek Dębniańskich. Wszystkie te prace miały tematykę religijną - oleodruki na pewno także swoją niepowtarzalną historię, bo pan Edward w swojej kolekcji posiada ponad 400 obrazów.

Czytaj więcej: Wystawa oleodruków i płaskorzeźb w OK w Chałupkach Dębniańskich

Warsztaty wielkanocne w Chałupkach Dębniańskich

wielkanocW dniach od 14-22 marca 2013 r. w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich odbywały się warsztaty wielkanocne, w ramach których dzieci i młodzież wykonywały tradycyjne palmy wielkanocne. Pani Danuta Kula przy pomocy dzieci wykonała dużą palmę na Niedzielę Palmową do kościoła, a także kilkanaście mniejszych palm, z którymi dzieci w strojach ludowych uczestniczyły we Mszy Św. W trakcie zajęć każdy mógł wykonać własnoręcznie kartkę wielkanocną, używając przy tym ozdób wyciętych z serwetek stołowych.

Czytaj więcej: Warsztaty wielkanocne w Chałupkach Dębniańskich

Zajęcia plastyczne w czasie ferii w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich

plastyczneW pierwszym tygodniu ferii w OK oraz Bibliotece w Chałupkach Dębniańskich dzieci miały możliwość uczestnictwa w otwartych zajęciach plastycznych, gdzie wykonywały m.in. kartki walentynkowe oraz widokówki z ferii. W czasie zajęć dzieci chętnie korzystały z dostępu do internetu, robiły także kwiaty z bibuły, grały w gry planszowe i logiczne, a młodzież w tenisa stołowego.

Czytaj więcej: Zajęcia plastyczne w czasie ferii w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich

Dzień Seniora w Chałupkach Dębniańskich

senior26 stycznia 2013 r. w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich odbył się Dzień Seniora.  Na tą uroczystość przybyli seniorzy z naszej miejscowości oraz zaproszeni goście w osobach: Przewodniczącego Rady Gminy Leżajsk Pana Dariusza Mędrka, Kierownika ds. promocji, oświaty i zdrowia publicznego Pani Małgorzaty Walania, Księdza Proboszcza Jana Szczepaniaka, Sołtysa Piotra Szpila, Radnego wsi Chałupki Dębniańskie
Pana Wiesława Kojdra oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej Pani Barbary Majkut.

Czytaj więcej: Dzień Seniora w Chałupkach Dębniańskich