"Katarzynki " w Chałupkach Dębniańskich

katarzynkiW dniu 21 listopada 2012 r. w Ośrodku Kultury w Chałupkach odbyły się "Katarzynki" - gry i zabawy oraz dyskoteka dla dzieci, zorganizowane przy współpracy z Biblioteką w Chałupkach Dębniańskich i Parafią pw. Św. Andrzeja Apostoła na czele z księdzem Janem Szczepaniakiem. W czasie zmagań sportowych dzieci podzieliły się na 3 drużyny. Przy wsparciu "wynalazków" księdza Jana można było nie tylko sprawdzić swoje umiejętności zręcznościowe, ale przede wszystkim dobrze się bawić. Na koniec została zorganizowana dyskoteka.

Czytaj więcej...

Montaż słowno - muzyczny z okazji 94 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich

11_listopadaW dniu 12 listopada Ośrodek Kultury, Zespół Wokalno-Instrumentalny "Canta Rhei", Koło Gospodyń Wiejskich oraz Biblioteka w Chałupkach Dębniańskich zorganizowali montaż słowno- muzyczny upamiętniający odzyskanie niepodległości przez Polskę. Pieśni i teksty o wolności były nie tylko wspomnieniem, ale i przesłaniem dla młodych Polaków, że "Człowiek nigdy nie zazna szczęścia kosztem drugiego człowieka, niszcząc jego wolność, depcząc jego godność" (Jan Paweł II).

Czytaj więcej...

Dzień Papieski w Chałupkach Dębniańskich

papiezW dniu 14 października 2012 roku po Mszy Św. o godz. 10.30 Ośrodek Kultury, Ruch Apostolstwa Młodzieży, Zespół Wokalno- Instrumentalny „Canta Rhei" w Chałupkach Dębniańskich oraz osoby dorosłe przedstawili montaż słowno-muzyczny pod hasłem: „Nie lękajcie się, Ducha nie gaście, wiara jest źródłem naszej radości".

Czytaj więcej...

Jarmark Ekologiczny u Bernardynów

W dniu 23.09.2012 r. Grupa Wokalna „Remedium" oraz Zespół Taneczny „Maraton Boogie" wzięły udział w Jarmarku Ekologicznym u Bernardynów w Leżajsku, uświetniając swoimi występami tę imprezę. Tancerze „Maraton Boogie" zachwycili publiczność pięknymi układami tanecznymi, zarówno grupowymi jak i w parach. „Remedium" wykonało utwory m.in. Maryli Rodowicz, Eleni i zespołu „Dwa Plus Jeden", zbierając gromkie brawa zgromadzonej publiczności. Na koniec wystąpił pan Jan Fimiarz z Wierzawic, wspominając życie cygańskie w utworze „Dziś prawdziwych cyganów już nie ma" i prezentując swój talent w melodii z piosenki Cohena „Alleluja", do której pan Jan napisał własny tekst.

"Remedium" na Ukrainie

remediumW dniach od 24-26 sierpnia 2012 r. Grupa Wokalna "Remedium" przebywała na Ukrainie. Na zaproszenie mera miasta Nowojaworowska w pierwszym dniu pobytu trio wystąpiło na scenie Pałacu Kultury "Cristal", uświetniając swoim występem koncert z okazji 21 rocznicy odzyskania niepodległości przez Ukrainę. W pozostałych dniach Remedium z dyrektorem GOK panem Markiem Krauzem zwiedzali Lwów.

Czytaj więcej...

XI Powiatowy Piknik Integracyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

XI Powiatowy Piknik Integracyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk przy współudziale Powiatu Leżajskiego w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich w dniu 12.06.2011r. pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Leżajskiego Pana Jana Kidy. Powiatowy Piknik Integracyjny jest ważną cykliczną imprezą, w której uaktywnia się dzieci i młodzież do wzajemnej współpracy i zabawy. Na imprezę zapraszane są dzieci i młodzież niepełnosprawna wraz z opiekunami z całego powiatu.

Czytaj więcej...

Dożynki w Chałupkach Dębniańskich.

W dniu 21 sierpnia w Chałupkach Dębniańskich odbyły się dożynki gminne. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta pod przewodnictwem proboszcza parafii Chałupki Dębniańskie księdza Jana Szczepaniaka oraz ks. Marcina Klina. Ksiądz pobłogosławił przyniesione plony oraz poświęcił trzynaście wieńców z każdego sołectwa. Po mszy św. wójt, starostowie dożynek, zaproszeni goście oraz delegacje wieńcowe w asyście policji udali się na uroczysty przejazd po wsi.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi: poseł Zbigniew Rynasiewicz, burmistrzowie i wójtowie sąsiednich gmin, przedstawiciele instytucji i firm oraz organizacji pozarządowych. Na ręce wójta starostowie dożynek Anna Machno i Józef Stopyra przekazali bochen dożynkowego chleba z tegorocznych zbiorów. Zgodnie z tradycją Wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko wraz ze starostami, przewodniczącym Rady Gminy, miejscowymi radnymi podzielili się chlebem ze wszystkimi uczestnikami święta.

W części artystycznej mogliśmy zobaczyć Zespół Folklorystyczny „Folusz” z Giedlarowej, który zaprezentował tradycyjne widowisko „Wieńcowiny” oraz występy wszystkich zespołów ludowych, śpiewaczych i folklorystycznych z terenu gminy. Gościnnie zaprezentował się Zespół Piosenki Biesiadnej „Jagiellanie” z Jagiełły. Tegoroczne święto plonów zakończyły zabawa taneczna i pokaz tańca z ogniem w wykonaniu grupy Kamikaze ze Stalowej Woli.

Piknik Rodzinny

piknikW dniu 17 czerwca 2012 r. na stadionie sportowym przy Szkole Podstawowej w Chałupkach Dębniańskich odbył się I Piknik Rodzinny organizowany przez Dyrekcję, Nauczycieli i Uczniów Szkoły Podstawowej przy współpracy z Ośrodkiem Kultury i Biblioteką w Chałupkach Dębniańskich. Imprezie towarzyszyły liczne występy dzieci: od przedszkola po 6 klasę włącznie.

Czytaj więcej...

Zapraszamy

dnigminy m

 nocbrzoza m

festiwal m

 

dzienmamytaty m

konkursdebno m

 

lipa m

Dziewczynka z zapałkami

dziewczynka

Mały książę

ksiaze

Skrzypek na dachu

skrzypek

Odwiedzin

1261476
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni
Ten miesiąc
Poprzedni
Razem
140
260
400
1571
4357
7082
1261476

Twoje IP: 23.20.236.61
Server Time: 2018-06-19 17:56:14

Polecane strony

 

facebookna_jagodybaner wojt